Kešu paštika se sušenými rajčaty

Nastartujte den s výbornou paštikou z kešu oříšků a sušených rajčat.
Zdroj: Vladan Krumpl
Připravte si podle našeho receptu výtečnou slanou snídani v podobě kešu paštiky se sušenými rajčaty. Sušené lahůdkové droždí se nepoužívá ke kynutí, protože je tzv. inaktivované, tedy není aktivní. Chutí připomíná parmazán. Slouží k dochucení pomazánek, omáček, polévek a salátů. Je bohaté na bílkoviny, vlákninu a vitaminy skupiny B. 

PRO 2-4 OSOBY:


150 g kešu
30 g sušených rajčat
40 g lahůdkového droždí bez sladu (bezlepkového)
70 g uzeného tofu
1 lžička sušeného česneku
1 lžíce sušené cibule
1 lžička soli (ideální je černá sůl kala namak)
1 lžička grilovacího koření
1 lžíce sójové omáčky tamari
2 lžíce rajčatové omáčky s bylinkami (např. Barilla s bazalkou)
5 g agarových vloček

POSTUP:


Kešu i rajčata namočte každé zvlášt do 250 ml vody minimálně na 5 hodin. Vodu z kešu slijte, nebudete ji potřebovat. Slijte též rajčata, ale tuto vodu uchovejte, ješte ji budete potřebovat. Tofu nakrájejte na menší kousky. Do mixéru dejte pokrájené tofu, slité kešu, rajčata (bez vody), veškeré koření – sušený česnek, sušenou cibuli, sůl, tamari, grilovací koření – lahůdkové droždí a rajčatovou omáčku. Slitou vodu po rajčatech doplňte do objemu 360 ml a nalijte do hrnce, přisypte odvážený agar a povařte asi 3 minuty. Směs v hrnci přilijte ke směsi v mixéru a vše dohromady rozmixujte. Vlijte do formy a nechte v chladu 3 hodiny zatuhnout.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.