Kaše z jáhel politá omáčkou s kuzu, sladem a rozinkami

Kaše z jáhel je vhodnou variantou pro sladkou snídani.
Zdroj: Vladan Krumpl
Vzhledem k vysokému obsahu prospěšných látek jáhly patřily k oblíbeným potravinám našich předků. Poslední dobou opět získávají na popularitě. Jáhly jsou především bohatým zdrojem minerálních látek. Najdeme v nich hořčík, draslík, křemík, fosfor, železo, měď, zinek a mnoho vitamínů jako je B1, B2. Proto si pro vás výživová terapeutka Zuzka Terešová připravila recept na kaši z jáhel politou sladkou omáčkou, která se skvěle hodí jako sladká snídaně.

PRO 4 OSOBY:


250 g jáhel
1250 ml vody
špetka soli

na omáčku:
80 –100 g rozinek
1 lžíce kuzu škrobu (prášek z drceného sušeného kořene vinné révy, která roste především v jižním Japonsku a Číně)
1 lžíce ječného sladu (nebo rýžového)

POSTUP:


Jáhly spařte vroucí vodou, třikrát properte a dejte do pětinásobného množství čisté vody se špetkou soli. Vařte pod pokličkou na mírném ohni asi 40 minut.

Omáčka s kuzu, sladem a rozinkami:
Spařte rozinky. V kastrůlku rozmíchejte 200 ml vody se lžící kuzu a špetkou soli, přiveďte k varu a vařte 1–2 minuty. Do uvařeného kuzu vmíchejte spařené rozinky a ječný slad. Omáčkou přelijte uvařené teplé jáhly. Můžete ozdobit praženým dýňovým semínkem.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.