Jablečná hlava

Nastartujte zimní den s teplou jablečnou zdravou snídaní.
Teplá snídaně se skvěle hodí především v období podzimu a zimy. S naším jablečným receptem se navíc nemusíte obávat příbytku na váze a díky vhodnému koření tento pokrm prospěje vašemu organismu. Kardamom podporuje správné trávení, skořice má antioxidačními účinky a zázvor posiluje imunitní systém. 
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

Pro 4 osoby:

120 g ovesných vloček
4 jablka
¼ lžičky hřebíčku
¼ lžičky mleté skořice
6 ks celého kardamomu
¼ lžičky mletého zázvoru
špetka muškátového oříšku
2 cípy badyánu
hrst sekaných mandlí (lze nahradit i vlašskými ořechy, kešu či slunečnicovými semínky)

Postup:

Vločky (nejlépe přes noc namočené) dejte do hrnce, přilijte 240 ml vody, přiveďte k varu a pak je na mírném ohni nechte odkryté vařit 10–15 minut, občas promíchejte. Jablka nastrouhejte nahrubo i se slupkou. Případně jablka oloupejte, máte-li rádi měkčí konzistenci. Na ghí nechte krátce rozvonět směs jemně namletého koření, které je nejlepší namlít nebo nadrtit čerstvé a uchovávat v uzavíratelných skleněných nádobách. Kromě těžkého hmoždíře poslouží i elektrický mlýnek na kávu. Přidejte nastrouhaná jablka a na mírném ohni asi 20 minut vařte. Ke konci přidejte oloupané a najemno nasekané mandle či jiné oříšky a semínka a povařte dalších 5 minut.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.