Domácí jahodové müsli tyčinky

Upečte si zdravou müsli tyčinku z ovesných vloček a jahod.
Zdravé mlsání, které nebude mít vliv na tvrdě vydřenou letní figuru? Opravdu existuje. Přestože už máme k dispozici spoustu letního ovoce, sem tam každého z nás postihne chuť na sladkou tyčinku. Zkuste si doma vyrobit domácí müsli tyčinku. Je to jednoduché, snadné a velmi lahodné.
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

Ingredience:

2 hrnky ovesných vloček
1 zralý banán
1 hrnek lyofilizovaných jahod
2 lžíce medu nebo javorového sirupu
1 hrnek ořechů a semínek (1/3 vlašské, 1/3 mandle, 1/3 chia nebo drcené lněné semínko)
1 čajová lžička skořice
semínka z 1 vanilkového lusku
60 ml olivového oleje
špetka soli

Postup:

Vločky dejte do mísy k pečlivě rozmačkanému banánu a nakrájeným jahodám. Přidejte med, podrcené ořechy, skořici, vanilku, olivový olej a lehce osolte.

Vločky poté rozložte na středně velký plech vyložený pečicím papírem, seshora přitlačte další pečicí papír a rukama nebo válečkem směs silněji stlačte a povrch urovnejte.

Následně vložte do trouby předehřáté na 180 stupňů a pečte zhruba 10 až 15 minut, vyndejte z trouby a nechte volně vychladnout.

Směs nakrájejte na stejně velké tyčinky, které můžete uchovávat zabalené jednotlivě v pečicím papíru, což umožní jejich přenos do práce nebo do školy jakožto zdravou svačinku.

Skladujte v lednici.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.