Cuketový quiche

Kromě výborné chuti nabízí cuketový quiche i dostatek vlákniny, bílkovin a minerálních látek. Díky cuketám má také pozitivní vliv na váš zrak.
Francouzi mají vytříbené chutě. Až ochutnáte nadýchaný cuketový koláč, bude vám hned jasné proč. Kromě gastronomického zážitku svému tělu dopřejete i dostatek vlákniny, bílkovin a minerálních látek. Mladé cuketky jsou navíc bohatým zdrojem karotenu, který posiluje zrak.  

Ingredience:

60 g másla
125 g hladké celozrnné mouky
3 vejce
lžíce olivového oleje
2 stroužky česneku
1 smetana ke šlehání
200 g měkkého čerstvého sýra, nejlépe ovčího
1 cibule
2 malé cukety
špetka muškátového květu
sůl a pepř

Postup:

Mouku vysypte na vál, udělejte do ní důlek a dovnitř vyklepněte jedno vajíčko. Přistrouhejte máslo, přidejte lžičku soli a vypracujte hladké těsto, které se nebude lepit. Zabalte ho do potravinové folie a nechte hodinu odpočívat v lednici.

Pak těsto rozválejte na tenký plát. Správnou velikost plátu si ověříte tak, že na něj dnem vzhůru přiložíte formu, ve které quiche chcete připravovat. Těsto by mělo přečnívat o tolik, kolik měří okraje formy.

Přebytky odřízněte a plát přesuňte do vymazané formy. Nakonec těsto několikrát propíchejte vidličkou a korpus dejte na 10 minut do trouby vyhřáté na 180 stupňů.

Mezitím si připravte cuketovou náplň. Cukety omyjte, osušte a nakrájejte na plátky, pak je posolte a nechte „vyplakat“. Cibuli a česnek nakrájejte na malé kostičky a lehce je osmahněte v olivovém oleji. Pak pánev odstavte z plotny a přidejte smetanu. Dochuťte solí, pepřem a muškátovým květem a na závěr do chladnoucí směsi zamíchejte nadrobený čerstvý sýr a zbylá dvě vajíčka.

Smetanovou směs vlijte do předpečeného korpusu, pak do formy přidejte nakrájené cukety a pečte tak dlouho, dokud se na povrchu nevytvoří nazlátlá krusta a smetanový vnitřek neztuhne. Trvá to přibližně 40 minut.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.