Celozrnný velikonoční mazanec

Upečte si na velikonoce zdravější verzi mazance ze špaldové mouky.
Velikonoce bez mazance? To si snad ani nejde představit. Sladké pečivo kulatého tvaru posypané mandlemi a plněné rozinkami si vychutnáváme k snídani, nebo ke kávě téměř už od 15 století! Připravte si jeho zdravější, celozrnnou verzi, která vás ohromí svou jednoduchostí.
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

Ingredience:

500g celozrnné špaldové mouky
špetka soli
4 polévkové lžíce tekutého, nejlépe domácího medu
hrst vlašských ořechů, vyloupaných
1 čajová lžička skořice
1 čajová lžička sody
500ml podmáslí
50g povoleného másla na pokojovou teplotu
hrst hrozinek
plátky mandlí na ozdobení

Postup:

Do mísy prosejeme mouku, přidáme špetku soli, skořici a jedlou sodu a promícháme. V jiné misce si spojíme podmáslí s máslem a důkladně rozšleháme. Poté nalijeme do misky s moučnou směsí a opět důkladně zamícháme. Přidáme rozinky a pořádně zamícháme. Vznikne mokré těsto, které přeneseme na pomoučený vál a vyformujeme do tvaru mazance, tedy do tvaru kulatého chlebu. Přesuneme na plech vyložený pečícím papírem, nožem do středu vykrojíme hlubší kříž, aby nám mazanec při pečení nepraskl. Na závěr potřeme podmáslím a posypeme plátky mandlí.

Mazanec dáme péct do předem vyhřáté trouby na 200 stupňů zhruba po dobu 45 minut. Podáváme s máslem, případně marmeládou či medem.

 

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.