První rande může být vzrušující a zábavné, stejně jako ploché a nudné. Ačkoliv není nutné připravovat si na něj scénář o dvanácti dějstvích, určitá příprava může schůzku usnadnit. Pomoct si můžete například tak, že si sestavíte seznam otázek, které vás na partnerovi zajímají, nebo o něm ledacos prozradí. Na co se na prvním rande ptát?

3 věci, co o tobě málokdo ví

Tuhle otázku zbožňuju i mimo rande, protože je vždycky zajímavé slyšet, co z člověka vypadne. Zkuste začít tím, že začnete u sebe, partner otázku lépe pochopí a možná ho to odpíchne. ,,Tři věci, co se o mně málo ví? Už dvacet let hraju počítačovou hru The Sims, tři roky jsem nesledovala žádné jiné filmy, než trilogii Pána Prstenů neustále dokola a taky mi hrozně voní benzín.” Ať už iniciativa vaší otázky a odpovědi na prvním dopadne jakkoliv, rozhodně prolomíte ledy. V nejlepším případě docílíte hlubokého zamyšlení a konverzace, která nebude stydlivá a kostrbatá.

Jaký byl tvůj poslední osobní úspěch?

Další otázka k zamyšlení. Raději než zjišťovat slabosti nebo neúspěchy toho, s kým zrovna randíme, je lepší se zaměřit na pozitivní věci. Na co byl dotyčný na sebe za poslední dobu pyšný, co mu udělalo radost, co se mu povedlo a co mu vyšlo. Znovu se nebojte odpovědět i vy - za co byste se nejraději za poslední dobu upřímně poplácali po zádech?

Co ti rozzáří oči?

Možná jste si někdy všimli toho, že když lidé mluví o tom, co je opravdu naplňuje, úplně se jim změní výraz v očích. Často se jim zvýší tón hlasu a zrychlí mluva, protože mají možnost mluvit o něčem, co milují a k čemu toho mají tolik co říct. Když se zeptáte vášnivého rybáře na to, jakou konkrétní disciplínu rybolovu nejvíc obdivuje, zpěváka, jaké pocity zažívá na pódiu nebo včelaře, jestli si myslí, že mu včely rozumí, okamžitě dáváte prostor druhému člověku mluvit o tom, co ho možná naplňuje. Snažte se na prvním rande zjistit, co je partnerovou vášní a ptejte se ho na detaily okolo ní. 

Při čem opravdu odpočíváš?

Otázka, čím partner nejraději relaxuje, může být pro vás důležitá do budoucna. Bude to totiž pravděpodobně to, čím bude partner chtít trávit čas. Pokud vám tedy řekne, že odpočívá, když hraje videohry, rozmyslíte se v budoucnu dvakrát, než mu to začnete vyčítat. 

Máš nějaké tradice?

Nemusí jít vyloženě o otázku, jak kdo tráví Vánoce, jde spíš o maličkosti. Máš nějaké vlastní denní či noční rituály, dodržuješ nějaká pro tebe speciální pravidla, jsou nějaké tradice či svátky, které jsou pro tebe zvlášť důležité?

Tvoje největší výzva

Tuto otázku si každý přebere jinak, jde ale v podstatě o to, s čím v poslední době kdo zápasil. Dozvíte se tak o případných nedávných rozchodech, hádkách v rodině nebo něčím jiným, co zaobírá větší část temných myšlenek toho, s kým randíte. Dozvědět se ale můžete i pozitivně například o výzvě v práci, cestě do zahraničí nebo o něčem, čemu teď dotyčný chce věnovat energii.

Kdo z tvých přátel tě nejvíc rozesměje a proč

Smích a legrace je důležitá pro všechny mezilidské vztahy. A přátelství jakbysmet. Touto otázkou se dozvíte něco o partnerových nejbližších lidech, a také o stylu humoru, který je spojuje. 

Ideální dovolená

Ne nadarmo se říká, že opravdu pevný vztah poznáte až tehdy, vyrazíte spolu sami na dovolenou. To však na prvním rande většinou nehrozí. Stejně ale není od věci zeptat se, jak by taková ideální dovolená pro partnera vypadala. Chcete totiž vědět, do čeho jdete.

Nejoblíbenější místo na zemi

Také otázka k zamyšlení. Kde se cítíš nejlépe a kam se rád vracíš? Bude se jednat o důležité místo v životě vašeho společníka a také dobré téma k rozhovoru.

Zdroje: autorský článek