Zdroj: Youtube

Naslouchejte mu a zajímejte se o něj

Určitě už jste někdy viděli scénku, která se u mnoha párů opakuje jako přes kopírák. Muž pozve ženu do krásné restaurace, objedná víno i skvělé jídlo, ale vzájemná konverzace trochu vázne. Každý z páru si něco ťuká do svého mobilu a pozornost soustředí po většinu společně stráveného času na displej. Žena si fotí každý chod, aby ho poslala kamarádkám nebo rovnou na sítě, a romantika večera je ta tam. Když ale budete chytrá a uděláte to jinak, v jeho očích stoupnete opravdu vysoko. Velkou kvalitou žen, které jim nadělila příroda, je umění naslouchat. Ženy jsou i podle různých vědeckých studií empatičtější, více laskavé a chápající než muži. Proč toho nevyužít ve svůj prospěch? Pokud se budete s upřímnou zvědavostí zajímat o to, jaký měl váš partner den, co se mu podařilo, co ho naštvalo a dáte mu najevo, že během vyhraněného času jste tu jen pro něj, získáte v jeho očích nevyčíslitelnou hodnotu. Snažte se porozumět jeho pocitům, věnujte mu svoji plnou pozornost a naslouchejte mu. Buďte milá, usmívejte se a reagujte na jeho podněty. Na schůzku s tak empatickou a citlivou ženou muž nejspíš ještě dlouho nezapomene a věřte tomu, že vás bude chtít vidět znovu a znovu, protože mu ve vaší společnosti bude jednoduše dobře.

Flirtujte s ním a buďte pro něj ta jediná

Pokud žijete v dlouhodobém vztahu, možná jste na flirtování pod tíhou každodenních povinností rezignovali. Přitom je to škoda! I v běžném životě a v domácnosti s dětmi můžete s partnerem vytvořit hravé, vzrušující prostředí, kde nebude nouze o flirt. Pomůže vám k tomu řeč těla, nenápadná gesta, úsměv, dotyky, dobře mířené narážky. Snažte se neřešit dokola jen aktuální problémy, jako je politika, rodičovské schůzky nebo plný dřez nádobí. Vytvořte doma nebo na rande takovou energii, která bude ryze ženská a bude se odlišovat od energie, kterou muž cítí, když jde s kamarády na fotbal nebo s kolegy na oběd. Probuďte v sobě hravost, smyslnost a především ženskost, čímž zvýšíte svoji atraktivitu. Nebuďte příliš vážná, často se partnera něžně dotýkejte, občas ho pohlaďte po tváři, vezměte ho za ruku, pošlete vzdušný polibek, mrkněte na něj. Ukažte svoji vášeň a navnaďte ho na společně strávený večer nebo pochvalte poslední milování. Pokud jste na rande, vyhněte se tématům, která mohou vyvolávat negativní emoce, smutek nebo rozčilení, a naopak se snažte vytvořit příjemnou atmosféru, ve které se partner bude cítit uvolněně. Není nic lepšího než udržování očního kontaktu, což může být velmi intimní a sexy, a přitom to nic nestojí.

Najděte svůj styl, ve kterém budete sexuálně přitažlivá

Muži chtějí ženy, které se jako ženy nejen chovají, ale také tak vypadají. Otrhané džíny, špinavé tenisky, rozcuchané vlasy a zanedbaná pleť na nikoho dojem neudělají. Můžete vyznávat sportovní módu nebo se téměř nelíčit, a přesto být atraktivní. Základní pravidlo zní: ujistěte se, že vám to vždycky sluší. Slušet vám to přitom může, i když jdete hrát tenis, pokud budete mít dobře padnoucí teplákovku, čisté boty, umyté vlasy a deodorant v podpaží. Mějte v šatníku alespoň jednu sukni nebo šaty, protože neexistuje ženštější kousek oblečení.

Nemusíte sahat po minisukni – skvěle vypadají i dlouhé úpletové šaty, ke kterým obujete kozačky. Jestli nerada saháte po make-upu, přetřete si rty alespoň jemným leskem nebo zvýrazněte oči řasenkou, nalakujte si nehty. Pečujte o svoji pleť a vlasy, hydratujte je a vyživujte – podle vědeckých studií jsou právě jemná pleť a husté, lesklé vlasy symbolem ženského zdraví a přitažlivosti. Vytvořte si osobitý styl, ve kterém se budete cítit dobře. Najděte barvy, které vám sluší a držte se jich. Zvýrazněte na sobě přednosti a naučte se potlačit nedokonalosti. Jděte občas na kosmetiku, masáž nebo pedikúru – když si dovolíte o sebe pečovat, budou vás chtít s největší pravděpodobností opečovávat i muži.

Mějte zábavný život a občas buďte nedostupná

Chodíte z práce rovnou domů? Uklízíte, vaříte, večer se díváte na seriály a nikam moc nechodíte? Sportovala jste aktivně naposledy na střední škole? S takovým životním stylem na muže svých snů nejspíš příliš nezapůsobíte. Co je atraktivní a sexy? Mít nabitý diář, být vytížená tím, co vás skutečně baví a naplňuje, co vás dělá šťastnou. Ať už jde o běžkování, saunování nebo chození na dlouhé procházky s vaším psem. Nebojte se zkoušet nové věci. Mějte hned několik zájmů a buďte aktivní, nejen v jeho očích, ale pro svůj dobrý pocit. Udržujte kontakt se svými přáteli a rodinou a občas mužovo pozvání na schůzku odmítněte s tím, že už máte domluveno něco jiného. Opravdu to funguje, protože se pro něj rázem stáváte trochu nedostupnou a tajemnou. Když naplníte svůj život tím, co vás baví, budete šťastná, což se odrazí i na vašem vzhledu. Budete doslova vyzařovat spokojenost – a spokojená, zdravě sebevědomá a především šťastná žena je také vysoce atraktivní.

Zvyšte svoji atraktivitu zdravým sebevědomím

Pro muže není nic přitažlivějšího než žena, která zná svoji cenu a je si vědoma svých kvalit. Nemá to co do činění s egem nebo narcismem, jak by se mohlo na první pohled zdát. Zdravé ženské sebevědomí neznamená, že se musíte vychloubat pracovními úspěchy, vydělanými financemi nebo sportovními výkony, takové chování přenechejte alfa samcům. Nesnažte se ani být někým jiným a přijímat cizí názory za své. Ukažte, že si nenecháte líbit, pokud s vámi někdo nejedná čestně, nastavte si vlastní hranice, nestyďte se například vrátit v restauraci jídlo, které podle vás není v pořádku. Pokud budete sama se sebou spokojená, budete vyzařovat více pozitivní energie, kterou se chce každý muž obklopovat. Zdravé sebevědomí, které není předstírané, ukazuje, že jste vyzrálá žena s mnoha životními zkušenostmi, která ví, co od života chce. A právě takový typ ženy přitahuje muže jako magnet.

Zdroje:

https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/1474704916631614

https://www.today.com/parents/scientifically-proven-ways-become-more-attractive-men-1d80244496

https://www.youtube.com/watch?v=K7eB0B__bFo