Tajemství mužské duše: Co chtějí muži od žen?

Většina mužů touží po optimistické, chápavé a milující partnerce, která nešetří obdivem. Sebekrásnější žena nemá šanci, pokud se s ní muž necítí od začátku příjemně.
Zaběhnuté sexuální stereotypy à la vizáž Marilyn Monroe přestávají platit. Pro muže je čím dál přitažlivější žena s penězi. Čím bohatší, tím méně záleží na tom, jestli její postava odpovídá ideálu přesýpacích hodin. S věkem chtějí muži víc romantiky a nevinného mazlení. Většina mužů touží po optimistické, chápavé a milující partnerce, která nešetří obdivem. Sebekrásnější žena nemá šanci, pokud se s ní muž necítí od začátku příjemně.

První věc, která muže na ženě zaujme, je bezpochyby její vzhled. „Žena se muži musí líbit, aby měl vůbec zájem se s ní dál sbližovat,“ říká psycholožka Alexandra Hrouzková. Na druhou stranu představa, že existuje něco jako univerzální ideál krásy, je mýtus. Tam, kde jsou ženy v Evropě na mužích ještě stále závislé, například v Řecku nebo Portugalsku, je postava ve tvaru přesýpacích hodin stále ještě preferována. Podobně jako v rozvojových zemích. Jiné už je to ale ve státech, kde ženy dosáhly ekonomické nezávislosti. Ukazuje se, že čím více prostředků je žena schopná nashromáždit, tím méně muži záleží na tom, kolik centimetrů v pase nebo kolem boků má.

Jste hodná? Tak jste atraktivní

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.