Ta tvoje máma je strašná! A táta taky!

Po rozvodu si dávejte pozor,jak o svém bývalém partnerovi před dětmi mluvíte.
Rozešli jste se či rozvedli s partnerem, s nímž máte společné děti, a máte co dělat, abyste potomkům neřekli, co si o druhém rodiči upřímně myslíte? Je to úplně normální. Důležité je, abyste to nakonec neudělali a abyste v této přirozené vývojové fázi neustrnuli. Vám to bude brát energii a u dětí to může ohrozit vztah k rodičům – mohou se trápit třeba tím, že vás mají rádi oba stejně, a pak se přetvařovat, aby byly vždy na straně toho rodiče, s nímž zrovna pobývají.

Samozřejmě to, že matka prohlásí o otci, který kamsi zmizel, pár nepěkných slov, ještě nemusí znamenat katastrofu. Stejně jako se nemusí nic pokazit tím, že otec pro jednou nasadí psí hlavu matce i jejímu novému příteli. Pokud by se však nenávist takto projevovala opakovaně, už by to problém být mohl a mohla by se vyvinout situace, pro kterou mají psychologové poněkud odtažitě znějící název ,syndrom zavrženého rodiče‘. Dítě se v takovém případě brání styku s druhým rodičem. Ten první může mít radost, že pomyslnou bitvu o dítě vyhrál, ale je to vítězství leda tak Pyrrhovo.

Rozvod málokdy chtějí oba

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.