Zjistěte, kdo jste podle ájurvédy

Zjistěte, kdo jste podle ájurvédy
Naše tělo ovlivňují tři dóši, tedy energie, které společně pracují tak, aby vše fungovalo. Abyste své tělo mohli vyladit, chce to zjistit, která z nich v něm vládne. Poměr dóš se nejčastěji měří z pulzu. Jako vodítko vám ale poslouží i následující charakteristiky. 

Jedna dóša může dominovat, ve stejném zastoupení mohou být i dvě, výjimečně všechny tři. Nejčastěji jsme kombinací dvou z nich a třetí je zanedbatelná. Dominantní dóša souvisí s typem naší postavy, temperamentem i zdravotními potížemi, ke kterým máme sklony. Nejsnazším způsobem, jak zjistit, která dóša u vás převažuje, je obrátit se na ájurvédského lékaře či terapeuta. Ten s vámi nejdříve krátce probere vaši současnou situaci a zdravotní stav, pak vezme do ruky vaše zápěstí a zaměří se na tep. „Používám diagnostický systém sedmi jemných vrstev pulzu, měřím první, třetí a sedmou vrstvu,“ popisuje ájurvédská terapeutka Tereza Lindauerová ze studia Zdraví v harmonii.

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.