Průvodce jógou. Najděte styl, který vám bude vyhovovat

Průvodce jógou. Najděte styl, který vám bude vyhovovat
Až po půl roce uděláte na hodině jógy stoj na hlavě, možná se ve vašem životě leccos změní i mimo tělocvičnu. Druhů jógy v tuzemských fitcentrech každoročně přibývá. Ale ať už se nakonec rozhodnete věnovat kterékoli, to, oč tu doopravdy běží, je váš vnitřní svět. Pro začátek vám poradíme, na které lekci se na tuhle cestu vydat.

O zpívání manter nebo dlouhé a hluboké meditaci nechce většina západních lidí ani slyšet. Na jógu vyráží proto, aby si srovnali záda, protáhli svaly a zpevnili postavu. Chtějí si dát do těla a ráno se probudit s lehce namoženými svaly a dobrým pocitem, že pro sebe něco udělali. Jenže pravdou je, že i když se zrovna potíte na dynamické hodině power jógy, která s tím, co praktikují indičtí jogíni, nemá nic moc společného, pracujete na svém vnitřním já. I na ní se totiž lépe poznáte a naučíte se vnímat svoje vnitřní pocity. „Díky času strávenému v pozicích, zjistíte, kde máte své hranice. Možná na začátku nedáte ruce na zem, ale po čtvrt roce už ano. Začnete si víc věřit a také si víc vážit svého těla. Zažila jsem spoustu klientů, kteří nakonec změnili i práci nebo opustili partnera, protože se naučili poslouchat, co vlastně vnitřně chtějí,“ říká instruktorka jógy Zuzana Klingrová.

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.