Premium obsah

Nejlepší ájurvédské recepty

Nejlepší ájurvédské recepty
Někdy je těžké najít si ten správný styl stravování, který nám bude vyhovovat. Možná zkoušíte různé recepty, ale není to úplně ono. Co takhle zkusit ájurvédské recepty? Ájurvéda je celostní léčebný systém, který je založen na uznávání tří osobnostních typů – pitta, váta a kapha. Podle toho, který typ osobnosti u vás zrovna převládá, byste se měli také stravovat. Co by takové typy měly jíst a jak začít podle ájurvédy vařit?

Recepty pro vátu

Váty potřebují obecně rychle doplňovat energii, proto se pro ně nejvíce hodí syté a výživné pokrmy. Někdy jim nepřijde na škodu ani tučnější jídlo. Ideální potraviny pro váty jsou mléčné výrobky a maso. Lidé tohoto typu by měli jíst teplé husté polévky, rýži nebo těstoviny. Vyvarovat by se naopak měli syrové zeleniny. Co tedy uvařit právě vátě? Vsaďte na různé druhy polévek – skvěle jim bude svědčit klasický silný hovězí vývar nebo krémová bramborová polévka. Připravit můžete různé druhy těstovin se zeleninou, jako je cuketa a rajčata. Zkuste ale třeba i exotičtější smaženou rýži nasi goreng s chilli a koriandrem.

Recepty pro pittu

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.