Premium obsah

Mantry – lék na nemocnou duši

Mantry – lék na nemocnou duši
Mantry jsou druh posvátného osvobozujícího zpěvu, který byl po tisíciletí předáván z mistra na mistra. Každá mantra má specifický účel. Jejich magický zvuk léčí tělo, uklidňuje mysl, tiší emoce a otevírá srdce. Mantry stimulují, aktivují, pročišťují čakry a omlazují.

Podle védské mytologie byl svět stvořen prvotním zvukem. Nejčastěji je uváděn jako dobře známé ÓM, souhrn všech vibrací dohromady. Každý zvuk je nositelem určité vibrace. Každý námi vydaný zvuk vibruje po celém těle. Každý zaslechnutý zvuk nás ovlivňuje a vibruje s naší jemnohmotnou energií. Podle lektorky jógy a světově uznávané celostní terapeutky Anodey Judith jakmile vydáme zvuk prostřednictvím dechu, vibrujeme zpět navenek neuvolněný odpad, který by jinak byl v tkáních uložen celá léta. Zvuk ředí zahuštěné oblasti těla vzniklé v důsledku zablokování naší vibrační esence. Judith proto doporučuje využívat zvuk při jógové praxi dle libosti. Obohaťte svou praxi o mantry, tóny a zpěvy. „Hrajte si s hlasitým zvukem i šepotem, vysokými i hlubokými tóny, různými hláskami či mantrami. Dovolte jim rozvibrovat hrdlo, hrudník i břicho. Dejte hlas a dech částem těla, která jsou zatuhlá a bolavá.“ Jelikož překračují hranici slov, abstraktní zvuky umožňují promluvit tělu způsoby, které přináší každodenní praxi lehkost a osvobození. 

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.