Premium obsah

Jste roztěkaní a nestíháte? Ideální čas na to začít meditovat

Jste roztěkaní a nestíháte? Ideální čas na to začít meditovat
Meditace vytváří prostor, ve kterém můžeme hlouběji naslouchat svému nitru a pochopit sebe sama. Učí nás vypínat vnější smysly, anténky namířené do vnějšího světa na dění okolo nás, a otáčet pozornost do svého nitra. Právě tam nacházíme odpovědi na naše otázky, léčení, inspiraci pro další tvoření i klid a přijetí sebe sama. 

Pokud máte tendence meditaci odbývat, protože zkrátka nemáte na takové věci čas, pak právě vy meditaci potřebujete. Jak pravil Mahátma Gándhí: „Dnes jsem toho činil tolik, že budu muset meditovat dvě hodiny místo jedné.“ Čím více ve svém životě máme tendence propadat pocitu, že nestíháme, tím zoufaleji potřebujeme najít pro sebe chvíle zastavení. Chvíle, kdy se učíme otáčet pozornost z vnějšího světa nekonečných povinností, péče o domácnost, pracovní kariéry, zpráv, tlachání kolegů, stížností a požadavků okolí, nekonečného přehrávání minulosti a starostí o budoucnost… k sobě, k přítomnému okamžiku.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.