Premium obsah

Jóga nidra – pohlazení pro tělo a výživa pro mysl, na cestě za vnitřní moudrostí

Jóga nidra – pohlazení pro tělo a výživa pro mysl, na cestě za vnitřní moudrostí
S jóga nidrou jsem se před mnoha lety seznámila při svém studiu jógy. První meditaci si pamatuji, jako by proběhla včera – ten pocit zranitelnosti a současně opravdovosti, pokoru a vděčnost, doprovázené proudy slz, zřejmě nikdy nezapomenu. Jóga nidra se často překládá jako „jógový spánek“, za mě s velmi magickými účinky, které transformují emoce, myšlenky, slova, činy, celého člověka…

Co přesně jóga nidra je?

Jóga nidra je několik desítek minut trvající pohroužení do sebe sama, ve kterém se střídají velmi efektivní techniky práce s myslí a meditace, jež mají za úkol udržet na jednu stranu bdělou pozornost mysli a na stranu druhou nechat tělo v té nejhlubší možné relaxaci. Právě proto, že je tělo téměř nehybné, překládá se tato technika jako spánek. Bdělá a pozorující mysl se pohybuje na hladině alfa a théta, oproti hladině beta běžné denní operativy. Právě díky bdělé mysli a procesům, které jóga nidra spouští, se na energetické, duševní a mentální úrovni začínají dít doslova divy. Tedy spirála tělo – mysl – duše se ocitá na vzestupu směrem k všeobecné harmonii, zdraví a radosti.

V čem konkrétně vám může být jóga nidra prospěšná?

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.