Premium obsah

Jóga jako cesta k léčení duše

Jóga jako cesta k léčení duše
Pravidelná praxe na podložce může být pro každého – bez rozdílu věku, pohlaví, fyzické kondice nebo náboženství. Může nám pomoci podívat se na starosti a problémy všedních dní z hloubky svého nitra, vidět je z jiné perspektivy, anebo je i na chvíli nechat za dveřmi a naslouchat svojí duši. Chvíle ticha, kdy se soustředíme jen na fyzické tělo a dech, totiž léčí šrámy na duši.

Jóga je nejlepší forma psychohygieny. To říkal již C. G. Jung a dnešní vědci a jógoví terapeuti mu dávají za pravdu. Jak dokládají moderní výzkumy, naše tělo, mysl a emoční prožívání jsou propojené. Naše emoce se zrcadlí v těle jako na bezchybném displeji. Traumata zůstávají uložená v těle v podobě zvýšeného napětí svalů nebo nervové soustavy. Pokud je pro nás trauma moc silné nebo pokud nemáme prostor v daném čase projít adekvátní citovou reakcí, nahromaděná aktivita se přenese do konkrétního svalu a zůstane tam. Projevit se může zatuhlostí svalů, bolestí, apatií, chronickými nemocemi, záněty v orgánech, nechutí do života, vzteku, úzkosti nebo deprese. A přesně tohle umí jóga pomoci zahojit.

Lepší ásana než pilulka na hlavu?

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.