Jóga a spiritualita patří k sobě

Jóga a spiritualita patří k sobě
V povědomí lidí koluje představa o jogínech jako dokonalých lidech, kteří se usmívají, jsou vstřícní, bolestmi těla i duše trpí jen zřídka nebo vůbec. Cvičení jógy je spojováno s osvícením a nejeden žák usedá pravidelně na podložku s cílem jej dosáhnout. Kde se vzala spiritualita v józe? A co od cvičení vlastně čekat?

Cílem jógy není odcvičit sto pozdravů slunci nebo dosáhnout pozic vašich oblíbených hvězd z Instagramu. I když i to může být cesta. „Mám spoustu lidí, kteří ke mně zpočátku chodili ‚jen‘ si zacvičit a pak najednou mimoděk objeví pro sebe v józe další dimenzi a v tu chvíli se pro ně jóga stává jejich vlastním posvátným rituálem. Něčím víc než jen fyzickým cvičením,“ popisuje svoji zkušenost lektorka jógy Lenka Robinson. Co z jógy dělá něco víc než gymnastiku? Je to především záměr, se kterým cvičíte, ale i techniky zklidnění, relaxace a meditace, které systém jógy zahrnuje.

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.