Premium obsah

Jak cvičit jógu s malými dětmi: Základní ásany

Jak cvičit jógu s malými dětmi: Základní ásany
V předchozím článku věnovaném tematice jógy pro děti jsme si shrnuli, jak přínosná a obohacující může jóga pro naše nejmenší být. Jóga otevírá možnosti směrem ke šťastnému a naplněnému životu ve zdraví a vitalitě. Pomáhá nejen dospělým, ale právě i dětem vrátit se k sobě sama, ke své vlastní podstatě a naplno prožívat to kouzelné tady a teď. Pojďme si v jednoduchosti ukázat, co s dětmi můžeme cvičit doma sami.

Dětská jóga očima lektorky

Pracuji s dětmi ve věku od dvou a půl do přibližně třinácti let. U těch nejmenších věnujeme největší pozornost tělu a jeho správnému rozvoji. Jednoduchá cvičení doplňujeme říkadly a básničkami, cvičíme polohy podle jógových karet. Velmi se osvědčily ustálené sestavy jako pozdrav slunci nebo pozdrav měsíci v dětském podání. Děti si díky rýmům lépe osvojují jednotlivé cviky. Dále v rámci hry procvičujeme jednoduché dechové techniky, podporujeme rozvoj klenby nožky a hravým způsobem zvědomujeme všímavou pozornost, učíme se „přát si“.  

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.