Lékaři játra považují za nejdůležitější orgán látkové výměny. Veškeré živiny se po rozkladu trávicími šťávami žaludku, slinivky, žlučníku a střev přivádějí do jater k dalšímu zpracování. Z přijatých živin vytvářejí játra to, co tělo potřebuje. Játra vyrábějí a rozesílají po těle vitaminy, bílkoviny, cholesterol, cukr, minerální látky a mnoho dalšího.

Zároveň játra slouží jako čistička těla. Konečné produkty látkové výměny, ale léky, pesticidy, chemikálie z drogerie a jídla a další látky z okolního prostředí, které tělo zatěžují nebo které už nepotřebuje, se v játrech zpracují a prostřednictvím žlučníku vyloučí. Játra tedy představují orgán proměny, přeměny a obnovy, a to na úrovni těla, ale i duše.

Umíte říkat NE?

Díky své schopnosti zneškodňovat jedy chrání játra naše vnitřní orgány a krevní oběh. Toto zajišťují na fyzické i duševní rovině. Játra trpí pokaždé, když má člověk pocit, že je emočně nebo psychicky přetížený. Nejmocnější ochranou před emočním a psychickým zneužíváním, před útoky a manipulací je slovíčko „ne“. Jak jste na tom vy? Umíte říkat ne? Lidé, kteří nejsou schopni říkat ne, mívají přetížená játra. Játra se pokoušejí zpracovat všechny přijímané podněty, ale velmi je to přetěžuje. Chybějící hranice pak přinášejí návaly zlosti, hněvu, vzteku a hořkosti. Odtud je už jen krůček k boji. Protože hněv je velmi úzce spjatý se svalovou hmotou, přetížená játra se projeví bojem a zatínáním pěstí. S narušenou jaterní energií souvisí nemoci svalů, šlach a kloubů, svalové křeče, ochrnutí, bolesti kloubů a revmatická onemocnění nebo hypermobilita. Do rovnováhy se tyto emoční i fyzické stavy opět mohou dostat zharmonizováním jaterní energie.

Pomozte játrům v jejich přirozené očistě a zacvičte si podle videa: Jóga na očistu jater.

Bolestí jater je únava

Poruchy jater nezpůsobují bolesti – jedinou bolestí je únava. Pokud mezi 13. a 15. hodinou v době polední pauzy pociťujete únavu, příčinou může být, že jste snědli něco těžkého k obědu, ale také se mohou o slovo hlásit přetížená játra. Jasnou známkou namáhaných jater jsou unavené oči, které se projevují pálením, ospalost a noční buzení.

Narušená jaterní energie dává o sobě znát i poruchami spánku. Pokud se v noci mezi 1. a 3. hodinou budíte nebo trpíte migrénou, zaměřte se na jaterní očistu. To nejmenší, co pro svoje játra můžete udělat: Poslední jídlo jezte jen lehké nejpozději dvě hodiny před spánkem a vyhněte se na noc alkoholu.

Chuť na sex a cyklus napoví, jak jste na tom

Z hormonálního pohledu spolupracují játra s hypofýzou, naší řídicí žlázou, to vysvětluje, proč může při potížích s játry slábnout potence a chybět chuť na sex. Narušená jaterní energie může ústit i do potíží s ženským cyklem, jako jsou otoky prsou, nepravidelná a bolestivá menstruace, endometrióza (nejčastější příčina ženské neplodnosti), cysty nebo myomy v děloze.

Tři tipy pro vaše játra

1. Voda s citronem

Játra nemají v oblibě chlazené ani studené nápoje či jídla. Mnohem víc je potěší sklenice teplé vody ráno. Ájurvéda doporučuje každé ráno nalačno vypít teplou vodu se šťávou z citronu. Čistí játra a připravuje trávicí trakt na příjem snídaně. Udělejte si z pití odstáté a ohřáté vody s citronem každodenní ranní rituál.

2. Ostropestřec mariánský

Schopnost vymezit si hranice a chránit se na tělesné i duševní úrovni podporuje ostropestřec. Urychluje regeneraci jaterní tkáně, ovlivňuje tvorbu žluči a tím i celou látkovou výměnu. Je to silný antioxidant, který chrání jaterní buňky před chemickými procesy zodpovědnými za poškození. Povzbuzuje obnovu poškozených buněk jater. Může pomoci i u endometriózy. Připravte si nálev z rozdrcených semen: 1 čajovou lžičku rozdrcených semen (můžete umlít v mlýnku na kávu) přelijte 250 ml vroucí vody a louhujte 15 minut. Sceďte a pijte třikrát denně horký po douškách ráno nalačno, cca půl hodiny před obědem a před spaním.

3. Saláty

Jezte saláty a vše zelené, co právě raší – klíčky, výhonky, divoké byliny, kedlubny, ředkvičky… Povzbuzují trávení a činnost jater. Kyselina listová a vitamin B navíc zlepšují činnost mozku, koncentraci a spánek. Bleskovou zálivku na salát připravíte, když smícháte 2 lžíce olivového oleje, 1 lžíci citronové šťávy a 1 lžičku medu.