Premium obsah

Čím může být jóga prospěšná dětem

Čím může být jóga prospěšná dětem
Pracuji s dětmi již přes deset let. V rámci jógově zaměřených lekcí společně směřujeme pozornost na správné držení těla, posilujeme svaly středu těla a oporu páteře, protahujeme se, rozvíjíme rovnováhu, snažíme se plnohodnotně dýchat, být myslí i tělem přítomní a všímaví jak k sobě sama, tak ke světu kolem sebe. Ukazujeme si, jak mocná může být „pouhá“ myšlenka a že přání se skutečně plní. Díky těmto „zastavením se“ v sobě děti posilují sebedůvěru, sebehodnotu a víru v život. Vnímám, že děti, které se vydají touto cestou, jsou…

Děti ví… A jóga jim to připomíná

Děti jsou krásné bytosti, které spoustu toho důležitého již ví. Věta, že se od nich máme co učit, už zní jako otřepané klišé. Je ovšem velmi výstižná. Bohužel dnešní děti se s každým rokem života, s každým dnem stráveným ve vnějším světě bohatém na uměle vytvořenou zábavu vzdalují jak své vnitřní moudrosti, tak ztrácejí schopnost ji vůbec vyslyšet. Právě jóga může být jedním z nástrojů, který dětem pomůže, aby se nasměrovaly do sebe. 

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.