Premium obsah

Ájurvéský zázrak Čavanpraš

Ájurvéský zázrak Čavanpraš
Možná už jste na toto slovo někde narazili, ale třeba je pro vás úplně cizí. Jedná se o speciální, vitaminy nabitý prostředek, který lidé užívají již po staletí. Je znám především ve východních kulturách a v ájurvédě. Někdo by řekl, že to je takový hustý speciální džem. A zčásti to je pravda. Co je na něm tak speciálního?

Co to vlastně je

Čavanpraš svou konzistencí připomíná hustý džem. Má tmavohnědou až černou barvu. Jedná se o speciální kombinaci cukru, medu, triphaly, přepuštěného másla, sezamového oleje, ovoce, ájurvédských bylin a koření. Základem je ovoce amalaki – největší přírodní zdroj vitaminu C. Jedna lžička čavanpraše denně vám zajistí vysokou ochranu proti nachlazení. Ghí působí jako konzervant a díky obsaženému cukru má chladivé účinky. Dle základních principů ájurvédy obsahuje všechny chutě s lehkou kořeněnou ostrostí dlouhého pepře, který pozitivně naladí vaši mysl.

Jaké benefity přináší

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.