Maličkosti do kanceláře

Kozoroh je doslova posedlý prací a je ochotný obětovat jí spoustu času. Proto je potěšíte dárkem, který jim bude zpříjemňovat chvíle na pracovním stole. Třeba vonnou svíčkou, kterou ocení snad všechny ženy. Sáhněte ale po prémiových značkách, jako například Yankee Candle, Bath and Body Works nebo Rituals. Tyto svíčky stojí sice řádově stovky korun, ale voní dlouho a intenzivně. Další možností je kvalitní keramické plnicí pero, luxusní diář v koženém obalu anebo například týdenní plánovač, kam si mohou zapisovat všechny pracovní schůzky a cíle. A zabodujete i novým obalem či krytem na laptop.

Pro odpočinek

Kozoroh má pozoruhodnou životní výdrž, ale potřebuje oddech a odpočinek, jinak podléhá stresu a bolestem hlavy. Chce být přitom co nejvíce produktivní a odpočinek si sám od sebe dopřeje málokdy. Co mu s tím trochu pomoct? Třeba voucherem na thajskou masáž nebo do wellness a spa centra. Dárkové poukazy jsou vůbec dobrou volbou, protože Kozoroh si sám rád rozhoduje o odpočinku podle svého gusta. Nová podložka na jógu může vést Kozoroha k tomu, že začne po náročném dni s jemným protahováním, které uvolní jeho napjaté svaly. Slyšeli jste o tibetských mísách? Tyto ručně vyráběné měděné relaxační pomůcky umí navodit pocit hluboké relaxace, která vede ke zklidnění mysli. Dokonalý dárek pro Kozoroha, který má plnou hlavu uzávěrek a nových projektů, nemyslíte?

Šperkem nic nezkazíte

Kozorozi jsou velmi pragmatičtí, a proto na styl šperků nedávají velký důraz – spíše je berou jako majetek a investici. Jelikož jsou nakloněni materiálnímu způsobu života, kladou důraz na kvalitu propracování. Co třeba pořídit mu řetízek s kamínkem od některých českých malých výrobců? Inspiraci hledejte třeba u značky Antipearle, Tržiště štěstí nebo Lesvar. Váháte, jaký šperk by se vašemu Kozorohovi hodil? Podle astrologie Kozorohům přinášejí štěstí všechny tmavé kameny: onyx, granát, safír, ale i černý diamant a černé perly. Popřemýšlejte, jaký druh šperků nejraději nosí. Líbí se mu spíše minimalismus? Podle toho vybírejte. A bonusem navíc je pak personifikace šperku, kdy do něj necháte vyrýt třeba právě znamení Kozoroha.

Praktické věci do domácnosti

Kozoroh je vyloženě rodinný typ. Chrání domov a s rozvahou ho upravuje a dekoruje. Dokáže proměnit obyčejné věci v krásné a užitečné. Protože je především praktický, klidně mu kupte nové povlečení, ideálně lněné nebo saténové. Potěší ho i nová konvička na čaj, zdravotní polštář, huňatá deka, hmoždíř, zajímavá váza, rychlovarná konev nebo toustovač. Hlavně ale žádné levné produkty, Kozoroh chce léty prověřenou kvalitu, která mu poslouží roky.

Mistři kuchyně

Kozoroh umí být požitkář. Má rád dobré jídlo a pití a rád se stará o druhé. Vyberte mu třeba balíček luxusní kávy nebo čaje, belgické pralinky, nejkvalitnější olivový olej nebo plněné olivy. Muži Kozorozi rádi vaří. Nejenže pracují s ohněm, ale uplatní také svou šikovnost, třeba u nového grilu. Ocení i praktické balení kořenek, flambovací pistoli, pěknou zástěru na vaření anebo novou kuchařku s netradičními recepty. Skvělým univerzálním dárkem je i dřevěné prkénko se sadou nožů na sýry nebo lahev drahého vína.

Zdroje:

www.decodoma.cz

www.cosmopolitan.com