Beran: strach ze selhání

Berani jsou prvním znamením zvěrokruhu, a to se možná podepisuje i na jejich zarputilosti být všude nejen první, ale zároveň i nejlepší. Tvrdohlavě si jdou za svými sny a cíli, a i když to nedávají najevo, provází je přitom strach, že neuspějí tak, jak se od nich očekává.

Co s tím? Uvědomte si, že nikdo na světě není dokonalý a že chybovat je lidské. Není potřeba být ve všem nejlepší a už vůbec nestojí za to zavděčit se všem. Protože to stejně nejde.

Zdroj: Youtube

Býk: strach z nejistoty

Býci mají rádi jistotu a stabilitu, velké změny a otřesy nedělají tomuhle zemskému znamení dobře na duši. To se může promítnout tak, že se Býci neradi vzdávají své minulosti a zajetých věcí, ačkoli by pro ně bylo lepší je opustit.

Co s tím? Sepište si na list papíru plusy i minusy toho, co vás tíží, ale bojíte se to pustit a jít dál. Ať už jde o toxický vztah, nebo práci, která vás nenaplňuje. Pokud negativa převažují, zvažte, zda by vám skutečně nebylo lépe jinde, než se držet zuby nehty něčeho, co nefunguje.

Blíženci: strach z monotónnosti

Nuda je pro Blížence sprosté slovo. Tohle znamení pohání kupředu spontánnost a potřeba změny a nic ho nevyděsí tolik jako probuzení do dne, který bude nachlup stejný jako ten předchozí.

Co s tím? Tady neuškodí trocha vděčnosti i za úplně obyčejné každodenní věci. Navíc když si něco pěkného naplánujete dopředu, můžete se na to těšit i několik dní nebo týdnů a prožívat tak víc radosti.

Rak: strach ze zlomeného srdce

Raci patří mezi citlivá znamení, která mají hlubokou zásobu lásky na rozdávání, ale strach z neopětování jejich citů může často znamenat, že svoje emoce raději schovávají.

Co s tím? Projevit to, co se děje hluboko ve vašem nitru, je těžké. Ale dokáže vám to bezesporu razantním způsobem zlepšit život. Zadržování emocí má negativní dopad na vaše zdraví. Podle Americké asociace psychologů jejich potlačování vede k většímu stresu a úzkostem.

Lev: strach z nedostatku obdivu

Lvi – divoké znamení, které přirozeně touží po moci a obdivu. Když vejdou do společnosti, chtějí na sebe poutat všechnu pozornost a cítit se neodolatelně jako praví králové. Představa toho, že je v okolí nebudou všichni obdivovat a milovat nebo že ztratí sílu vlastního kouzla, jim nedá v noci spát.

Co s tím? Vaše přehnaně velké ego je potřeba trochu zkrotit. Nemusíte být za každou cenu nejkrásnější a nejcharismatičtější v místnosti, mnohem důležitější přece je, jací jste uvnitř. Uvidíte, že když přestanete očekávat, že si z vás všichni sednou na zadek, vlastně se vám uleví.

Panna: strach z chaosu

Toto zemské znamení je přehnaně pečlivé na pořádek. Všechno musí být přesně na svém místě, protože Panny věří, že jedině organizovaný život může dát chod vesmíru do pořádku. Netřeba dodávat, že chaos je něco, z čeho mají ohromný strach.

Co s tím? Uvědomte si, že nepořádek patří do reálného světa a že nemusíte mít domov jako z katalogu. Opravdu je vaší životní prioritou mít ve všem organizaci? Takový postoj vás může snadno dostat do konfliktu s lidmi, kteří to mají nastavené jinak. Snažte se je proto nesekýrovat a přijmout skutečnost, že ne každý touží po tom mít byt nebo kancelář jako klícku.

Váhy: strach z neznámého

Toto znamení prospívá, když se cítí v rovnováze, a jako takové potřebuje jin ke svému jangu, aby se cítili ucelení. Myšlenka, že ztratí svůj vnitřní kruh, který důvěrně znají, je pohání k tomu, držet se vztahů a spojení, které už překročily datum platnosti. V každé své činnosti usilují o klid a rovnováhu, spěchu a stresu se vyhýbají. Z toho pramení jejich příslovečná nerozhodnost.

Co s tím? Převzít občas iniciativu do vlastních rukou může být těžké – máte přirozené sklony k pasivitě. Když nevíte co, raději neuděláte nic. Pozorovat tiše okolí vám ale mnoho nových zážitků nepřinese. Zkuste občas opustit váš dokonale vybalancovaný život a sami se rozhodnout pro něco nového, co jste ještě nevyzkoušeli. Uvidíte, že váš život dostane jiný rozměr.

Štír: strach z opuštění

Štíři si často staví ochranný štít kolem svého srdce a jen tak někoho přes něj nepustí. Když už to ale udělají, očekávají spojení na život a na smrt. Představa, že jejich loajalita a oddanost nebude opětovaná, stojí za tím, proč jsou tak opatrní při vytváření intenzivních citových vazeb.

Co s tím? Kvůli své ostražitosti můžete na okolí působit chladně a odměřeně. Snažte se projevit více empatie a přívětivosti i k cizím lidem a nebýt tak nedůvěřiví. Občas polevte, není třeba mít neustále nastražené uši a být ve střehu – nevědomky tak na sebe vyvíjíte tlak.

Střelec: strach z pocitu pasti

Žít život podle svých vlastních podmínek a mít absolutní svobodu – to je jejich životním krédem. Strach, že by přišli o možnost řídit se jen sami sebou, umí Střelcům dost komplikovat život.

Co s tím? Kvůli vašemu strachu ze zakořenění často prcháte – ze vztahů, ze zaměstnání, měníte okruhy přátel i svoje koníčky. Co když jednou ale skončíte sami? Život nemusí být pořád barevný kolotoč, hodnotnější jsou lety prověřené vztahy, kterých byste si měli vážit, a ne je opouštět.

Kozoroh: strach ze ztráty kontroly

Kozorozi bývají úspěšní ve všech aktivitách. Je to dáno i tím, že mají nalajnovaný pečlivý plán, jak se v životě dostat na místo, kde chtějí být. Jejich snažení ovládat svůj život do nejmenších detailů je ale někdy k smíchu. Stačí malé vykolejení z jejich plánu a Kozorohům se hroutí svět. Bojí se selhání, toho, že nedosáhnou úspěchů, ke kterým míří a které jim ostatní prorokují.

Co s tím? Být zdravě ambiciózní je sice ku prospěchu, ale nic by se nemělo přehánět. Úspěch může totiž znamenat i to, že jste zdraví, máte fungující rodinu a kolem sebe lidi, na které se můžete spolehnout. Úspěch je to, že děláte, co vás baví a naplňuje, a to je důležitější než ocenění druhých a miliony na účtu.

Vodnář: strach z nedostatečnosti

Vodnáři, kteří se pyšní svým inovativním duchem a zvídavou myslí, žijí také v ponurém stínu zbytečného přemýšlení, zda jsou dostatečně dobří. Právě pochyby o sobě samých je často stresují, aniž je k nim důvod.

Co s tím? Být výjimečný stojí strašně moc úsilí. Co takhle občas vyměnit dřinu za něco příjemného a začít si i trochu užívat? Položte si otázku, proč vlastně potřebujete někomu dokazovat, že jste nejlepší. Člověk, kterému na vás opravdu záleží, vás bude milovat proto, jací jste, ne proto, čeho jste v životě dosáhli.

Ryby: strach z vykročení ze své komfortní zóny

Adrenalinové sporty nebo dovolená v neznámých krajích není nic pro stabilní Ryby. Nejistota z neznáma je však může zablokovat v rozmanitých zážitcích, které život nabízí. Ryby se taky bojí toho, že nejsou dost dobré – na to, aby je někdo měl rád, aby je někdo skutečně přijal. Bojí se, že nestojí za nic a že jsou pro ostatní jen nekonečným zdrojem zklamání.

Co s tím? Tady je potřeba pracovat na nízkém sebevědomí a posilovat pocit vlastní sebehodnoty. Nemusíte přece někomu dokazovat, že jste dobří, nebo se stále za něco omlouvat. Svoje místo na světě už máte a není potřeba o něj bojovat – tenhle boj je velmi vysilující a bere vám spoustu energie.

Zdroje:

Autorský článek

https://www.vogue.in/content/this-is-your-biggest-fear-according-to-your-zodiac-sign

https://www.horoskopy.cz/charakteristika/vahy