Život začíná ve 40! Konečně 40! Buďte sebevědomá a sexy jako nikdy před tím! Obrovské množství frází, které se na ženy ve středním věku valí z internetu, od koučů i z rádoby chytrých knih. Jsem tím už tak přesycená, že když na mě zase vyskočí imperativ „Tohle po 40 neříkejte!“, tak chci vyskočit z okna, ale bohužel bydlím v přízemí.

Zdroj: Youtube

Vrásky nad koleny

Pro boha, nechte mě žít a nesnažte se mě někam škatulkovat. Budu si říkat so chci, klidně i „zakázanou frázi“, že „na tohle už jsem příliš stará.“ Ano, jsem třeba stará na nošení 12 centimetrových podpatků, které jsem nosila ve 20. Teď mám ortopedické tenisky a ještě si tam vkládám fixátor palce, jasný? Také jsem stará na minisukně, protože se mi udělaly vrásky nad koleny. Jak to, že mě na to nikdo nepřipravil, že se dělají vrásky i tam? S obličejem člověk tak nějak počítá, ale kolena?

Celá společnost je hystericky korektní a musíme respektovat to, že děti chtějí být liškou nebo koníkem a oslovovat je podle toho (proběhlá kauza ve Velké Británii). Máme #bodypositivity, kdy i holky s BMI vyšším jak 25 milují své tělo a my jim tleskáme. Ale jak přeskočíte milník 30 nebo 40 let, hned se vyrojí tisíce rad, jak vás vylepšit, rozumějte, co vše je s námi v nepořádku a druhým dechem seznamy rad, jak na to. Žádný aplaus se nekoná.

Nechte si své rady

Jistě, rady jsou skvělé. Samozřejmě, že bychom se měly cítit sebevědomé a zdravé. Ale jak? Když je denní rozvrh naplněný až po okraj? Když máme oči připoutané ke kalendáři a život je jeden nekonečný kolotoč?

Konečně začít žít! Ano, největší adrenalin je, když jedete s dítětem na pohotovost nebo s domácím mazlíčkem na veterinu. Takhle vám nevyletí tlak ani při bungee jumpingu.

Najít si čas na vlastní seberozvoj! Není problém, když se učíte s dětmi a děláte s nimi úkoly, zmáknete celý středověk, osvěžíte si zlomky a ještě se dozvíte vše o Nezmaru hnědém. Pečovat o sebe! Není problém, pokud někdo vymyslí nějaký krém, který za nás uvaří večeři a uklidí.

A užívat si víc sex, protože jsem si konečně jisté samy sebou? K tomu mohu říct jen jediné, víte, v jaký den se v tomhle věku odehrává sex nejčastěji? „Zítra.“ Vlastní zkušenost, večer upadám do kómatu a slibuji si sobě i partnerovi, že zítra to určitě klapne a už dlouho se točím jako na pětníku v tomhle zacyklení. Jediné, co mě zachránilo je, že si přítel pořídil štěně, které se budí ve 4 ráno, takže je teď unavený také (partner, ne pes). Tudíž jsme na stejné vlně a jsme unavení spolu, což nás dost spojuje a náš vztah tak získal novou kvalitu a hloubku, není nad to mít něco společného.

Kolem 40 má žena většinou děti, které ještě nejsou odrostlé. Zároveň už není na mateřské, tudíž pracuje. A do toho se většinou dostává do „sendviče“, kdy je se často ještě stará o staré rodiče. Takže je to největší záběr ze všech životních etap. Jsme rády, že tak nějak dýcháme a dnem projdeme a poslední co potřebujeme jsou rady od celebrit nebo redaktorek od generaci mladších. Nejsme superhrdinky ani nechceme být. Jsme v pořádku přesně tak, jak jsme, byť unavené a s lehce vrásčitými koleny.

Zdroj:

Autorský text