1. Vhodný make-up

Vhodné líčení je třeba řešit v jakémkoliv věku. Po padesátce věnujte zvláštní péči výběru odstínu make upu a hlavně dbejte na konturování obličeje. Nezapomínejte na řádnou péči o pleť před aplikováním jakýchkoliv líčidel a pečlivě se odličujte. Vyhněte se příliš světlým odstínům make upu, hrozí vám pak, že budete působit, že se snažíte ubrat si roky. A věk by nikdy neměl být něčím, za co se stydíte a co chcete skrývat.

Zdroj: Youtube

2. Sociální sítě

Sociální sítě jsou už několik let nedílnou součástí nás a naší společnosti. Vymlouvat se na to, že je mít nechcete, že jim nerozumíte, nebo že vás nezajímají, je trochu hloupé. Co je ale ještě trapnější, pokud se na sociálních sítích neumíte chovat. Odpusťte si tedy nenávistné komentáře na Facebooku, nesdílejte řetězové e-maily a nevyjadřujte se k politice, pokud tomu nerozumíte.

3. Neúcta k mladším

Za vás to bylo jinak, tráva byla zelenější, rajčata levnější a mladí měli respekt. Tohle si opravdu schovejte. Nikoho nezajímá, jestli byl svět ve vašich dvaceti letech lepší, nebo horší. Svět jiný byl a jiný zase bude. A nemůžete přeci nadávat mladším generacím za to, že nezažily to, co vy. A místo měnění mladších lidí k obrazu vašemu se spíš snažte pochopit, jakým problémům a výzvám musí čelit oni. Možná jim dovedete ze své zkušenosti pomoct či poradit.

4. Neochota se učit

Učíme se celý život a předstírat v padesátce, že už všechno umíte, je zkrátka hloupé. A poučovat ostatní, když jste sami usnuli na vavřínech, je až směšné. Snažte se přijmout to, že je spoustu věcí, které zatím neznáte a kterým nerozumíte, nebojte se zeptat a přiučit se.

5. Máte-li potíže, hledejte pomoc

Mentální zdraví je stejně důležité, jako to fyzické, a to v jakémkoliv věku. Po padesátce už byste neměli při problémech spadat do sebedestruktivních sklonů a neřešit to. Rozchody už nemusíte utápět v tequille a problémy v práci nevyřeší zoufalý pláč v koupelně na zemi. Pokud se trápíte, vyhledejte psychologa a psychiatra, a nebojte se to říct nahlas i vašim blízkým. Každý máme nějaké problémy a v padesáti letech bychom měli být natolik zralí, že jim budeme statečně čelit.

Zdroje:

  • https://www.aarp.org/personal-growth/transitions/info-06-2011/jacquelyn-mitchard-things-to-never-do-again.html#slide12
  • https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27399268/
  • https://www.seasons.com/things-women-over-50-need-to-stop-doing/2491877/