Lifestyle

S třicítkou se tělo začíná zpomalovat. Metabolismus už tolik nešlape a fyzická aktivita je stále náročnější. Teď je ale třeba nepolevovat a věnovat mnohem intenzivnější péči vlastnímu tělu a zdraví. Cvičte klidně méně intenzivně, ale hlavně pravidelně. Jezte to, co vám dělá dobře a nepřehánějte to se zpracovaným jídlem a fast foody. Myslete také na mentální zdraví. Vyzkoušejte meditaci či jógu. A pokud vás něco trápí a tíží, vsaďte na terapii.

Zdroj: Youtube

Péče o pleť

S věkem začíná pokožka ztrácet svou přirozenou elasticitu, což může vést k prvním známkám stárnutí. Je tedy nejvyšší čas začít používat anti-age kosmetiku a věnovat dostatek času řádné péči o pleť. Vždycky se důkladně odličte, nepotřebujete, aby vám ve třiceti vyrašily pupínky po celém čele. Udržujte pleť dostatečně hydratovanou. Věnujte čas i tomu, abyste byla vždy upravená. Nemalujte se pro ostatní, namalujte se pro sebe. Věnujte čas tomu, abyste si připadala krásná, čistá a svěží

Biologické hodiny

Některé ženy mohou v tomto věku cítit tlak na založení rodiny. Nebo je na ně vyvíjen nátlak stran společnosti. Matkou se dnes můžete stát ještě dávno po třicítce a pokud nechcete, nemusíte se jí stát nikdy. Je to vaše svobodné rozhodnutí a vaše okolí se ho bude muset naučit tolerovat.

Nechcete-li ovšem působit trapně, kroťte v nevhodných situacích svoje nadšení z malých dětí a miminek. Pokud jste na prvním rande a začnete hned mluvit o tom, jak moc si přejete mít děti, muž se může začít cítit jako spermonoš.

Finance

Je-li vám už přes třicet, měli byste začít věnovat čas finanční gramotnosti, investicím a obecně se naučit finančnímu plánování. To může zahrnovat věci jako spoření na dům, penzijní připojištění nebo investice do realit. Rozvrhněte si vaše příjmy a výdaje natolik, abyste vždy měli nějaký finanční polštář.

Cestování

Pokud to finanční a pracovní situace dovoluje, cestujte. Máte na to teď největší sílu a objevování kultur a jiných zemí je skvělým základem pro vaše znalosti, zkušenosti a koníčky. Nemáte-li zatím žádné závazky, které by vám bránily vydat se do světa, udělejte to!

Neopakujte pořád svůj věk

Lidé po třicítce často tíhnout k tomu, že svůj věk nezapomenou zmínit v každé větě. Chtěla jsem si koupit tuhle rtěnku, ale je mi už třicet. Chtěla jsem vyzkoušet tenhle sport, ale je mi už třicet. Když mi ještě nebylo třicet tak... Snažíte se tím možná získat kompliment, že na 30 určitě nevypadáte, ve skutečnosti ale budete vypadat spíš zoufale a nevyrovnaně s vlastním věkem.

Zdroje:

  • https://www.lifehack.org/articles/communication/15-things-everyone-should-avoid-their-30s.html
  • https://www.kiddnation.com/33-things-to-quit-doing-when-you-hit-your-30s/
  • https://www.redbookmag.com/life/charity/a45061/things-that-need-to-stop-when-you-turn-30/