1. Aromaterapie

Terapie vůněmi prokazatelně ulevuje od různých chmur a strastí duše, a to jak akutních, tak chronických. Pomáhá hluboko pohřbeným emocím vyplout na povrch a vyléčit se. Říká se, že na každý neduh existuje v přírodě rostlinka. A také, že to, co nám voní, nás i léčí. Zajděte si do obchodu s vonnými esencemi a vyberte intuitivně po čichu tu správnou vůni pro sebe. Kapejte ji do dlaní, na zápěstí nebo do aroma difuzéru. Pro jarní období se hodí směs: 3 kapky santalového dřeva, 3 kapky citronu, 1 kapka růže (nakapejte do difuzéru).

Zdroj: Youtube

2. Detoxikační koupel

Tělesný detox podpoří posilující koupel z dobromysli a mladých výhonků borovic. Bylinky v plátěném sáčku povařte ve vodě a spolu s odvarem pak vlijte do vany. Na prokrvení pokožky a proti zánětům je vhodná koupel z pelyňku, který se před přidáním do lázně spaří a nechá půl hodiny louhovat. Voda by měla mít 34 až 38 stupňů Celsia a doba jedné koupele by neměla přesáhnout 30 minut.

3. Nasaďte ostropestřec

Pro dobré psychické zdraví je zásadní umět si vymezit hranice, říci NE. Syndrom ‚hodné holky‘, ‚hodného kluka‘ nás zahání do kouta a neustále vyčerpává především játra, ale i zbytek organismu. Schopnost vymezit si hranice a chránit se na tělesné a duševní úrovni podporuje ostropestřec. Urychluje regeneraci jaterní tkáně, ovlivňuje tvorbu žluči a tím i látkovou výměnu. Je to silný antioxidant, který chrání jaterní buňky a povzbuzuje jejich obnovu. Může pomoci i u endometriózy. Připravte si nálev z rozdrcených semen: 1 čajovou lžičku rozdrcených semen (můžete umlít v mlýnku na kávu) přelijte 250 ml vroucí vody a louhujte 15 minut. Sceďte a pijte třikrát denně horký po douškách ráno nalačno, přibližně půl hodiny před obědem a před spaním.

4. Dýchejte

Dech je naším vnitřním guru. Každý vědomý nádech a výdech nás dokáže okamžitě spojit s přítomným okamžikem, s naším vnitřním klidem. Naučte se v průběhu dne několikrát zastavit – dopřát si pár hlubokých nádechů a výdechů. Tohle jednoduché zpřítomnění dokáže dodat více energie než šálek kávy.

5. Jděte do akce

Něco jste si přečetli – dobře, ale hlavně konejte! Přijímané informace by vždy měly být užitečné. Ale hlavně by se měly realizovat jako konkrétní činy, aby člověk nezůstal jen ‚u slov‘. Informace k ozdravení těla, které si můžete přečíst (třeba i v tomto speciálu), ale nezrealizujete je, jsou zbytečné vědomosti. Mají význam jedině tehdy, pokud se promění ve skutečné činy.

6. Choďte včas spát

Játra jsou aktivní mezi 23. a 3. hodinou, kdy stahují krev z celého těla, aby mohla proběhnout očista. Proto je třeba v tento čas tvrdě spát. Když v tuto dobu nenecháme játrům prostor pro odpočinek, dojde k přetížení toxiny.

7. Psychické potíže řešte v těle

Když jsou játra zdravá, máme potřebu růst a rozvíjet se. Příliš velká touha ale naše játra poškozuje, totéž se týká i vzteku a jeho potlačování. Játra zodpovídají i za schopnost rozhodování a plánování. Pokud máte s těmito dvěma věcmi problémy, příčina nemusí být jen v hlavě. Zaměřte se na dietu vhodnou pro játra. Jakmile se posílí, srovnají se i emoce a vrátí se vám rozhodnost.

8. Zasmějte se od srdce

Játra potřebují, aby energie proudila. Regulují totiž průtok energie v celém těle. Posílají ji do všech orgánových systémů, aby mohla vyživit orgány. Když je proudění přerušeno náhlou změnou (přestěhujeme se, prudká změna počasí, silné emoce), játra na to reagují výrazně. Obnovit proudění jaterní energie pomůže (kromě orgasmu) také umění od srdce se zasmát. Pusťte si oblíbenou komedii, která vás zaručeně pobaví, naučte se pár vtipů, které můžete vyprávět druhým.

9. Dobrý sex

Energie v játrech se projevuje jako motivace, ambice, sexuální potřeba a touha. Meridián jater totiž prochází těsně nad vaječníky. Pravidelný orgasmus je proto pro zdraví jater stejně důležitý jako správný jídelníček. Udělejte si čas na rozvíjení smyslnosti, intimitu a hezké chvíle s partnerem. Starosti všedního dne na chvíli počkají. Podle tradiční čínské medicíny je orgasmus skvělý prostředek k odblokování stagnující energie jater.

10. Trénujte vděčnost

Schopnost cítit vděčnost je nejkratší cesta k vnitřnímu klidu. Dává možnost spojit se s tím, co nás přesahuje, přestat považovat věci a lidi kolem za samozřejmé a znovu se spojit se zdrojem hojnosti. Kdykoli se ocitnete v těžké situaci, udělejte si krátké cvičení vděčnosti. Sepište nebo si nahlas řekněte, za co všechno jste v životě vděční. Možná se vám to nepodaří hned napoprvé a bude třeba chvíli trénovat. Čím více dokážete vidět svůj každodenní život jako dar, tím šťastnější budete.

Zdroje: