1. Nerespektujete partnera

Respekt je neoddělitelná součást zdravého vztahu. Nemůžete chodit, nebo dokonce žít s někým, koho nerespektujete. Dejte vědět nejen vašemu partnerovi, že k němu chováte úctu a respektujete jeho názory i rozhodnutí, ale nenechte ani své blízké okolí, aby vašeho partnera pomlouvalo. Pokud kamarádka nemá vašeho partnera ráda, neznamená to, že o něm může jen tak mluvit zle a snažit se vás oddělit.

Zdroj: Youtube

2. Nenasloucháte

Komunikace není jen o mluvení. Z poloviční části je i o naslouchání. Dbejte na to, abyste partnerovi dali dostatek pozornosti, pokládali mu otázky a pamatovali si jeho odpovědi. Ne že se na něco zeptáte a přestanete poslouchat, to není princip naslouchání.

3. Nedostatek sexu

Pojďme si upřímně říct, že sex je obrovská součást partnerských vztahů. Určitě existují výjimky, kdy ani jeden z partnerů nemá sex rád, nebo na něj nemá obecně chuť, ve zdravých vztazích by měl ale sex určitě figurovat. Nesnažte se stále vymlouvat, že sex nechcete, zkuste s partnerem probrat, co by vás mohlo vzrušit a uspokojit, a co přijde vzrušující jemu. Určitě najdete cestu.

4. Musíte mít vždycky pravdu

Tohle je poměrně častá vlastnost. Lidé, a nejen ti tvrdohlaví, mají rádi pocit, že mají pravdu ohledně úplně všeho. Každá má ale svojí pravdu a měli byste trávit méně času přesvědčováním vaší drahé polovičky o svém názoru, a spíš se ptejte na názor druhého a zkoušejte ho pochopit.

5. Jste sobečtí

Sobeckost je absolutní ničitel vztahů. Je důležité myslet na sebe a umět se o sebe postarat, nikdy by to ale nemělo být na úkor někoho druhého. Pokud jste ve vážném vztahu, v manželství, máte děti či nikoliv, tak jako tak je nutné přemýšlet občas jako pár, ne jako jednotlivec.

6. Jste nepříjemní

Každý máme své dny a ne každý den je úplné posvícení. To ale neznamená, že máte právo vybíjet si svůj vztek a frustraci na svém partnerovi. Pravděpodobně má totiž také plnou hlavu vlastních problémů. Pokud nemáte dobrou náladu, udělejte všechny kroky k tomu, aby se vám zlepšila. Rozpoutání hádky s partnerem kvůli tomu, že nedal hrnek od kafe do myčky, když jste měla špatný den v práci, vaše problémy nevyřeší. Naopak zhoršíte náladu i tomu druhému a bude vás čekat stresující a nesnesitelný večer. Snažte se šířit dobrou náladu a své frustrace si vybíjet například sportem nebo meditací.

Zdroje:

  • https://www.zdravie.sk/
  • https://www.businessinsider.com/5-common-mistakes-couples-make-hurt-damage-end-breakup-relationship
  • https://www.gottman.com/blog/three-common-mistakes-couples-make-during-conflict/