Premium obsah

Těmto vztahovým chybám se vyhněte, jestli chcete mít dlouholetého partnera

Těmto vztahovým chybám se vyhněte, jestli chcete mít dlouholetého partnera
Vztahy nejsou v dnešní době snadnou záležitostí, a proto je třeba na nich neustále pracovat. Nestačí být si jen věrní. Víte, které chyby váš vztah zaručeně zničí?

1. Nerespektujete partnera

Respekt je neoddělitelná součást zdravého vztahu. Nemůžete chodit, nebo dokonce žít s někým, koho nerespektujete. Dejte vědět nejen vašemu partnerovi, že k němu chováte úctu a respektujete jeho názory i rozhodnutí, ale nenechte ani své blízké okolí, aby vašeho partnera pomlouvalo. Pokud kamarádka nemá vašeho partnera ráda, neznamená to, že o něm může jen tak mluvit zle a snažit se vás oddělit.

Zdroj: Youtube

2. Nenasloucháte

Komunikace není jen o mluvení. Z poloviční části je i o naslouchání. Dbejte na to, abyste partnerovi dali dostatek pozornosti, pokládali mu otázky a pamatovali si jeho odpovědi. Ne že se na něco zeptáte a přestanete poslouchat, to není princip naslouchání.

3. Nedostatek sexu

Pojďme si upřímně říct, že sex je obrovská součást partnerských vztahů. Určitě existují výjimky, kdy ani jeden z partnerů nemá sex rád, nebo na něj nemá obecně chuť, ve zdravých vztazích by měl ale sex určitě figurovat. Nesnažte se stále vymlouvat, že sex nechcete, zkuste s partnerem probrat, co by vás mohlo vzrušit a uspokojit, a co přijde vzrušující jemu. Určitě najdete cestu.

5 jazyků lásky. Poznejte sebe, svého partnera a napravte rozpadlý vztah
5 jazyků lásky. Poznejte sebe, svého partnera a napravte rozpadlý vztah

Když se jedna moje kamarádka vdávala, vyprávěla mi, že si navzájem na předmanželské poradně dělali se snoubencem test pěti jazyků lásky. Přestože spolu chodili už téměř 10 let, nejenže ani jeden neodhadl jazyky lásky toho druhého, neznali ani jazyky vlastní. Začala jsem se tématu pěti jazyků lásky více věnovat, a mohu s jistotou říct, že mi to zachránilo vztahy. 

4. Musíte mít vždycky pravdu

Tohle je poměrně častá vlastnost. Lidé, a nejen ti tvrdohlaví, mají rádi pocit, že mají pravdu ohledně úplně všeho. Každá má ale svojí pravdu a měli byste trávit méně času přesvědčováním vaší drahé polovičky o svém názoru, a spíš se ptejte na názor druhého a zkoušejte ho pochopit.

5. Jste sobečtí

Sobeckost je absolutní ničitel vztahů. Je důležité myslet na sebe a umět se o sebe postarat, nikdy by to ale nemělo být na úkor někoho druhého. Pokud jste ve vážném vztahu, v manželství, máte děti či nikoliv, tak jako tak je nutné přemýšlet občas jako pár, ne jako jednotlivec. 

6. Jste nepříjemní

Každý máme své dny a ne každý den je úplné posvícení. To ale neznamená, že máte právo vybíjet si svůj vztek a frustraci na svém partnerovi. Pravděpodobně má totiž také plnou hlavu vlastních problémů. Pokud nemáte dobrou náladu, udělejte všechny kroky k tomu, aby se vám zlepšila. Rozpoutání hádky s partnerem kvůli tomu, že nedal hrnek od kafe do myčky, když jste měla špatný den v práci, vaše problémy nevyřeší. Naopak zhoršíte náladu i tomu druhému a bude vás čekat stresující a nesnesitelný večer. Snažte se šířit dobrou náladu a své frustrace si vybíjet například sportem nebo meditací.

Zdroje:

  • https://www.zdravie.sk/
  • https://www.businessinsider.com/5-common-mistakes-couples-make-hurt-damage-end-breakup-relationship 
  • https://www.gottman.com/blog/three-common-mistakes-couples-make-during-conflict/
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.