Premium obsah

Jak vyzdobit hrob na Dušičky? Letos zabodujete s kamínky a jehličím

Jak vyzdobit hrob na Dušičky? Letos zabodujete s kamínky a jehličím
Dušičky jsou dnem, kdy si připomínáme a uctíváme památku našich drahých zesnulých. Hezkým způsobem, jak toho můžeme docílit, je ozdobit mrtvým hrob. Poradíme vám kreativní způsoby, jak co nejkrásněji ozdobit hrob na Dušičky.

Památka všech věrných zemřelých, lidově také Dušičky, připadá na 2. listopadu. Někteří mají na Dušičky vlastní zvyky a tradice, většina lidí si v ten den na své zesnulé blízké alespoň vzpomene a spousta lidí také chodí uctít jejich památku na hřbitov. 90% lidí na hrobečky nosí svíčku. Pokud vám ale přijde smutné na Dušičky ozdobit hrob pouze náhrobní svící a seschlým kusem jehličí, čtěte dál. Máme pro vás tipy, jak Dušičkovou výzdobu hrobů ozvláštnit.

Zdroj: Youtube

Jak vyzdobit hrob na Dušičky

Lampiony a svíčky

Nemusíte se omezovat na klasické černé a červené náhrobní svíčky, můžete využít mnohem více představivosti! Na hroby existuje mnoho krásných zdobených lampionů, můžete si je ale ozdobit i sami a zapojit do toho celou rodinu. Na lampiony můžete napsat přání nebo pozdrav zesnulému a nabarvit ho podle svého. K tomu je nejlepší použít LED lampionky, které déle vydrží a jsou mnohem bezpečnější, než klasické svíčky. 

Velký horoskop na listopad 2023. Držte si klobouky, jede se z kopce
Velký horoskop na listopad 2023. Držte si klobouky, jede se z kopce

V listopadu, kdy člověk neví, zda má dříve přemýšlet nad Vánocemi, zimní dovolenou, adventními večírky nebo koncem roku a z toho vyplývajícími pracovními úkoly, vás navíc ještě úkolují i hvězdy. Nejdůležitějším prvkem je Saturn, který se hned 4. listopadu obrací na prvním stupni Ryb do přímého chodu. Všechno, co zatím v duchovní a psychické oblasti stagnovalo, se neobyčejnou rychlostí rozběhne kupředu. Držte si klobouky, jede se z kopce!

Věnečky a květinová aranžmá

Věnečky jsou tradičním a moc hezkým způsobem, jak hroby ozdobit a vzdát účtu zesnulým. Zvolit můžete tradiční věnce z chryzantém a borovicových větviček, nebo se poddejte vlastní představivosti! Doplňte věnce o různé oříšky, fotky na památku, sušené květy nebo stužky. Jako květinové aranžmá můžete použít růže, karafiáty, podzimní aster nebo třeba ozdobné listy a větvičky.

Sex s prázdným žaludkem bude stát za nic! Tvrdí to vědci
Sex s prázdným žaludkem bude stát za nic! Tvrdí to vědci

Dekorativní kamínky

Hrob můžete obložit různými dekorativními kamínky a oblázky. S dětmi kamínky můžete také pomalovat a napsat na ně vzkazy či pozdravy. 

Krásně také vypadá, pokud hrob obložíte pamětními předměty na zesnulou osobu. Ať už jde o fotky, vzkazy, verše nebo jiné vzpomínky, dodá to hrobu na osobitosti a všichni, kdo hřbitov navštíví, budou vědět, že vaši zesnulí blízcí pro vás byli opravdu důležití.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.