Památka všech věrných zemřelých, lidově také Dušičky, připadá na 2. listopadu. Někteří mají na Dušičky vlastní zvyky a tradice, většina lidí si v ten den na své zesnulé blízké alespoň vzpomene a spousta lidí také chodí uctít jejich památku na hřbitov. 90% lidí na hrobečky nosí svíčku. Pokud vám ale přijde smutné na Dušičky ozdobit hrob pouze náhrobní svící a seschlým kusem jehličí, čtěte dál. Máme pro vás tipy, jak Dušičkovou výzdobu hrobů ozvláštnit.

Zdroj: Youtube

Jak vyzdobit hrob na Dušičky

Lampiony a svíčky

Nemusíte se omezovat na klasické černé a červené náhrobní svíčky, můžete využít mnohem více představivosti! Na hroby existuje mnoho krásných zdobených lampionů, můžete si je ale ozdobit i sami a zapojit do toho celou rodinu. Na lampiony můžete napsat přání nebo pozdrav zesnulému a nabarvit ho podle svého. K tomu je nejlepší použít LED lampionky, které déle vydrží a jsou mnohem bezpečnější, než klasické svíčky.

Věnečky a květinová aranžmá

Věnečky jsou tradičním a moc hezkým způsobem, jak hroby ozdobit a vzdát účtu zesnulým. Zvolit můžete tradiční věnce z chryzantém a borovicových větviček, nebo se poddejte vlastní představivosti! Doplňte věnce o různé oříšky, fotky na památku, sušené květy nebo stužky. Jako květinové aranžmá můžete použít růže, karafiáty, podzimní aster nebo třeba ozdobné listy a větvičky.

Dekorativní kamínky

Hrob můžete obložit různými dekorativními kamínky a oblázky. S dětmi kamínky můžete také pomalovat a napsat na ně vzkazy či pozdravy.

Krásně také vypadá, pokud hrob obložíte pamětními předměty na zesnulou osobu. Ať už jde o fotky, vzkazy, verše nebo jiné vzpomínky, dodá to hrobu na osobitosti a všichni, kdo hřbitov navštíví, budou vědět, že vaši zesnulí blízcí pro vás byli opravdu důležití.

Zdroje: