Pokud s někým navazujete intimní vztah, mějte se na pozoru. Zamilovanost nám dává růžové brýle, přes které často nevidíme varovné signály, které mohou v budoucnu napáchat spoustu problémů. Toto jsou některé z nich:

Zdroj: Youtube

Jak se chová k ostatním?

Jeden z umů emočních manipulátorů je ten, že dokáží působit extrémně mile a slušně, když se jim to hodí. Odhalit ho můžete ale tak, že budete sledovat jeho chování k jiným lidem. Pokud je například váš nový partner velmi galantní a pozorný k vám, ale na vlastní matku je schopen sprostě křičet, něco v jeho hlavě nebude v pořádku.

Já chudák...

Každý den není posvícení a občas se nám prostě nedaří. Dávejte si ale pozor na vztahy, kdy partner za všechny svoje problémy viní všechny ostatní, jen ne sebe. Umět přiznat vlastní chybu je velmi důležitá vlastnost, a u partnerských vztahů to platí dvakrát tolik. Dejte si pozor na ty, kteří přenášejí vinu na ostatní.

Změna názorů

Měnit názor je přirozená součást lidského života, názory by se ale neměly měnit co chvíli. Toto chování totiž může být známkou nedostatku sebevědomí nebo snahou manipulovat ostatní. Pokud je váš partner ochoten opustit své přesvědčení pouze proto, aby vás potěšil, je důležité se zamyslet, jestli má pevný charakter a hodnoty.

Je vždy na prvním místě

V každém vztahu by měla být vzájemná podpora a kompromis. Pokud se ale objeví partner, který dává vždy přednost svým potřebám na úkor vašich, může to být známka egocentrického chování a s narcistou chodit prostě nechcete. Láska je o oboustranném dávání a přijímání - pokud je váš partner vždy na prvním místě, měli byste se zamyslet nad tím, zda je pro vás tím pravým.

Nedostatek empatie

Empatie je stavební kámen jakéhokoli vztahu. Pokud váš partner nedokáže nebo nechce porozumět vašim pocitům nebo neumí reagovat na vaše potřeby, může to být známka nedostatku empatie. A víte, jak se nazývají lidé bez empatie? Sobci.

Nedůvěra a kontrola

V partnerských vztazích je důvěra naprosto zásadní. Lehké žárlení může být sexy, nic se ale nemá přehánět. Pokud váš partner vykazuje známky nedůvěry nebo se snaží ovládat vaše rozhodnutí a činy, může to být známka toxicity. Přílišná kontrola a nedůvěra vás postupně absolutně psychicky vysají.

Lži jsou cesta do pekla

Pokud vám partner zatajuje klíčové informace, pravděpodobně se to bude opakovat i v budoucnu. Zatím může jít o maličkosti, když vám ale za pár měsíců zatají, že si na vaše jméno půjčil tři sta tisíc, může to být trochu problém.

Růžové brýle zamilovanosti jsou něco nádherného, snažte si ale zachovat i rozum a dívejte na věc trochu logicky. Pokud si včas všimnete těchto signálů na vašem novém partnerovi, možná se tak vyhnete bolestivému zklamání.

Zdroje: