Přesto se dnes společně podíváme na to, co by pravděpodobně udělalo radost každé ženě, aniž by ji to urazilo nebo zklamalo. Takže ať už se chystáte vybírat dárek své mamince, sestře, kamarádce, nebo nevíte, co si přát sama pro sebe, neváhejte se inspirovat dnešním seznamem tipů.

Určitě si nezapomeňte vytvořit seznam věcí, které udělají radost vám. Ženy jsou přirozeně více empatické a mají sklon pečovat více o ostatní. Někdy se pak ale stane, že zapomenou na sebe. Proto si dámy tentokrát udělejte čas i na svá přání a touhy, sepište si je a seznam poskytněte svým blízkým. Nejenže tak dostanete něco, co vám skutečně udělá radost, ale zažijete také radost z toho, že jste se věnovala péči o sebe, která je stejně důležitá jako péče o druhé. Každý totiž musí někde načerpat energii, aby mohl dále rozdávat.

Kosmetika

Pojďme začít skutečnou péčí o sebe, o své tělo a pleť. Každé z nás, i když ne třeba každý den, se hodí mít doma univerzální paletku očních stínů. I kdybychom ji měly vytáhnout jen tehdy, když se budeme chystat jednou za rok do divadla. Nejlepší volbou v takovém případě je podle mého paletka plná neutrálních stínů hnědých či růžových, kterými vytvoříte jemné denní líčení stejně jako i večerní look. Takovými paletkami jsou bezesporu paletky Naked od značky Urban Decay.

Stejně tak zcela jistě nešlápnete vedle s jakýmkoli produktem určeným pro péči o rty. Pokud vy nebo vámi obdarovaná žena příliš nepoužívá zkrášlovací přípravky na rty, pak se nabízí jejich výživa, aby vypadaly neustále šťavnatě a hydratovaně. To zcela jistě zajistí výrobky Laneige a jejich maska na rty, popřípadě jejich verze lesku.

Pokud se alespoň trochu orientujete v trendech péče o pleť, jistě vám neunikly ani následující produkty. Tím prvním je značně popularizovaný kámen s názvem guaša nebo tzv. face roller. Obě tyto pomůcky jsou určené k masáži pleti a skutečně se vyrábějí z pravých kamenů. Dalším produktem jsou polštářky pod oči od značky Pixi. Není žena, kterou by nepotěšily. Nejenže jsou vhodné po krušné noci k probouzení očí a očního okolí, ale také jsou velmi příjemné a prostor pod očima krásně hydratují. Oba produkty jsou naprosto geniálním dárkem, jsou funkční a hodí se každé ženě bez ohledu na věk nebo typ pleti.

V rámci péče o pleť, na níž se okamžitě projeví jakákoli nesrovnalost, ať už kvůli jídlu, nebo i stavu mysli, nemohu vynechat tip na hloubkově čisticí pleťovou masku od Origins. Její účinek totiž okamžitě zanechává pleť rozzářenou a na pohled opravdu vyčištěnou.

Na závěr nelze jinak, než dát tip na kvalitní parfém. Ten zajisté pod stromečkem ocení každá žena. I když zde trochu hrozí riziko, že se netrefíte do vkusu dané dámy. Přesto byste mohli mít úspěch s parfémem od Chloé nebo s Light Blue od Dolce&Gabbana.

Knihy

Jako další kategorii jsem vybrala knihy. Ačkoli ne každá žena ráda čte nebo na to třeba má čas, čtení je zkrátka taková terapie a každá žena by měla mít možnost si ke knížce nerušeně sednout, ponořit se do příběhu a užít si jej v klidu.

Mezi takové knihy, které vás do příběhu vtáhnou, budete z nich zaručeně cítit pohodu a odpočinete si, jsou Život zn.: Hygge nebo některé z knih Julie Caplin, například Hotýlek na Islandu. V případě, že něžnost a romantika nejsou to, po čem prahnete, mám tu tip na knihy od Aleny Mornštajnové, která si pravidelně ke svému psaní vybírá jakousi událost z historie, na které staví daný příběh. Podle mého jsou opravdu výbornými knihami Hana nebo Tiché roky. Ne vždy je ale chuť ponořit se do fantazie a cizího příběhu, který vám autor servíruje. Někdy byste možná raději nějakou seberozvojovou, možná i vzdělávací literaturu. V takovém případě doporučuji například knihu Cyklická žena od Mirandy Gray, kde se možná dozvíte, jak lépe fungovat v rámci svého menstruačního cyklu, a tak vám v jednotlivých fázích bude lépe než doposud. V případě, že se zajímáte o zdravý životní styl a chtěly byste se v tom rozvíjet, zcela jistě za přečtení stojí kniha s názvem Velmi osobní kniha o zdraví od Margit Slimákové.

Dárky, které zaručeně vykouzlí úsměv na tváři

Tuto kategorii bych možná pojmenovala jako „ostatní“. Jedná se možná o nahodilé věci, které ale každé ženě vykouzlí úsměv na tváři, kdykoli se je chystá použít. A začneme nejdříve svíčkami. Svíčky zkrátka vždy z běžného večera vykouzlí večer speciální, nastolí útulnou atmosféru, a navíc provoní celý prostor, což vás okamžitě naladí na vlnu pohody. To, jakou svíčku vyberete, je zcela na vás, rozhodně je na výběr, ale pokud přece jenom váháte, podívejte se na Yankee Candle, na vůni Warm Cashmere, Clean Cotton nebo vůně od značky Jo Malone.

Zcela jistě sem také patří pohodlné pyžamo, domácí obuv nebo třeba měkoučký župánek. Všechny tyto kousky jsou takové klasiky, ale jistě takové, které nikdy nezklamou.

Stejně tomu tak je i s roztomilým hrnečkem, který je sice pouze takovou drobností, ale určitě nikoho neurazí, a naopak je to takový dárek, díky jehož používání si na vás daná žena vždy vzpomene. Pokud navíc ještě vymazlíte dárek přidáním oblíbeného čaje, kávy či čokolády, pak je to úplný vrchol a dané ženě tak dopřejete zaručeně kousek pohody.

Pokud jste vy nebo vámi obdarovávaná žena neustále v běhu anebo jen nemáte dostatek čas vypít si svou kávu teplou, pak bude tím správným dárkem termohrnek. Pokud navíc vyberete takový, který se při první pochůzce v kabelce nevylije, pak máte vyhráno.

Většina žen je poměrně vytížená a je jedno, zda je to vrcholová manažerka v korporátním prostředí, studentka na vysoké škole nebo maminka na mateřské. Každá žena musí řešit rozvržení svých povinností, času, událostí, rozvrh, schůzky a podobně, a tak se každé zajisté bude hodit hezký diář. Nebo jen třeba sešit na poznámky, čmárání dětí v čekárně u lékaře nebo zápisník na důležité myšlenky, slova vděčnosti nebo afirmace.

Zážitek

Pak je tu také možnost, že si daná žena tak úplně nepotrpí na materiální dárky, a tak pro ni vymyslete zážitek na míru, který skutečně potěší. Ať už půjde o nějaký voucher, třeba na masáž, kosmetiku, do oblíbené kavárny, nebo lístek na koncert. Pokud byste se chtěli opravdu rozšoupnout, je tu i možnost zakoupení letenky do opěvované destinace.

Na závěr nezbývá než zmínit, že každou ženu pravděpodobně potěší některá z těchto vyjmenovaných maličkostí. Přesto těm, které chcete obdarovat, věnujte pozornost a všímejte si maličkostí, o kterých mluví. Popřípadě se zamyslete nad tím, co dotyčná ráda dělá ve volném čase, co ji potěší ve volných chvílích, co jí zlepší náladu anebo se napřímo zeptejte. Možná nebude vědět hned, protože ji při vymýšlení dárků pro druhé nenapadlo přemýšlet i nad sebou a svými přáními, ale nakonec na to přijde.