Panny ocení více než kterákoli jiná znamení dary, které mají co nejnižší dopad na přírodu. Proto při výběru dárku dejte přednost ekologickým materiálům, jako je dřevo, bambus, bavlna, kámen. Když jim dáte něco ručně vyrobeného, uvidíte, jak je to nadchne. Možností se nabízí spousta. Na vánočních trzích v každém městečku seženete rukodělné výrobky, od bylinných koupelí do vany přes mýdla, svíčky, kožené opasky a klíčenky po pletené šály a rukavice, háčkované čepice, nebo lahve s domácí medovinou. Jejich srdce zaplesá, pokud jim dáte obálku s certifikátem, potvrzujícím charitativní dárek pro lidi v nouzi (seženete například přes organizaci Unicef).

Praktičnost na prvním místě

Díky silnému smyslu pro detail si lidé narození mezi 23. srpnem a 22. zářím dávají záležet, aby svým blízkým darovali pod stromeček ty nejlepší dárky, a všimnou si, pokud stejnou pozornost nevěnujete dárku, který jste pro ně vybrali. V podstatě se tak nakupování pro Pannu může zdát docela stresující, ale nemějte obavy – první věc, kterou o Pannách potřebujete vědět, je, že jsou nadmíru praktické. Takže je potěší třeba i diář na příští rok, plánovací kalendář, sada nových příborů, funkční spodní prádlo, bezdrátová nabíječka, litinová pánvička, držák mobilu na kolo nebo multifunkční nůž „švýcarák“.


Potěšte jejich smysly

Jako všechna zemská znamení jsou i Panny silně napojeny na své smysly. Takže ocení i všechno pro jejich potěšení, třeba dárkové balení voňavého koření, pohodlné pyžamo či plyšovou deku, která je zahřeje. A co taková sada na přípravu horké čokolády? Panny jsou také proměnlivá znamení – rodí se koncem léta a s příchodem podzimu a právě tento fakt z nich dělá přemýšlivé a hloubavé lidi. Obdarovat je tedy můžete i něčím, co pomůže jejich introspekci, třeba deník vděčnosti, motivační zápisník či knížku s citáty o životě.


Stále potřebujete nápady? Pak máme další tipy. Protože Pannám záleží na správně vedeném životě ve všech oblastech, potěší je i všechny dárky týkající se wellness a zdravé výživy. Radost jim tak udělají kromě voucherů na spa procedury i koupelové přípravky nebo luxusní čaje. Panny se smyslem pro ekologii milují rostliny, takže když jim darujete pěkný květináč s novou sazenicí, najdou pro ni to nejlepší místo. Vedle ale nešlápnete ani se vzdělávacím kurzem, ať už to budou cizí jazyky, fotografování, nebo třeba interiérový design.


Panny jsou pracovité, spolehlivé a neskutečně dochvilné. Na schůzky přicházejí v přesně domluvenou hodinu a minutu. Bez časových údajů nedají ani ránu. Vhodným dárkem jsou proto i nástěnné hodiny nebo budík na noční stolek, ideálně v přírodním provedení.

Něco pro parádu

A konečně – Panny, a to nejen ženy, ale i muži, hodně dbají na upravený zevnějšek. Vždy mají čisté a ostříhané nehty, oholené vousy a zastřihnuté konečky, pečlivý make-up a decentní, dokonale padnoucí oblečení. Rády si kupují kosmetiku, mýdla a parfémy. Rozhlédněte se po jejich koupelně a pořiďte jim to, co dochází – nový pleťový krém, masku na vlasy, vyživující noční sérum nebo vodu po holení. A když už budete sahat po kosmetice, vybírejte tu přírodní – uvidíte, že takový dárek Panna ocení dvojnásobně.

Zdroje:

https://www.horoskopy.cz/charakteristika/panna

https://www.cosmopolitan.com/lifestyle/g32870969/virgo-gift-guide/

https://blog.decodoma.cz/darky-podle-horoskopu-pro-pannu/