Blížence poznáte podle jeho přirozené zvídavosti až zvědavosti. Je to obvykle přátelský, komunikativní člověk, možná trochu zbrklý, spontánní, hravý, někdy infantilní. Zajímá se naprosto o všechno, často bývá intelektuálního založení nebo všestranných zájmů. Je velmi činorodý, aktivní, podnikavý, rád se baví ve společnosti, navštěvuje kulturní akce nebo cestuje.

Darujte jim společné chvíle


Blíženci milují učit se novým věcem a udržovat si vztahy se svými blízkými. Proto kromě hmotných dárků můžete klidně sáhnout i po společně stráveném čase, který si užijete se svým Blížencem po boku. Mají rádi změny a snadno se přizpůsobují momentálním požadavkům. Nedokážou udržet klid a dlouho neposedí na jednom místě. Populární instagramový profil s horoskopy Astro Coffee popisuje Blížence jako lidi, kteří by měli mít dostatek smysluplné práce, životních aktivit a věnovat spoustu času přátelům, jinak jsou příliš rozlítaní na všechny strany.

Co z toho vyplývá? Že ideálním dárkem pro ně bude pozvánka na akční víkend plný dobrodružství a aktivit, nebo alespoň výlet, na kterém se nebudou nudit. Pořiďte jim permanentku do ZOO, do muzea nebo galerie, pozvěte je na běžky, na horskou túru nebo do zábavního parku. Udělejte si čas, půjčte si karavan a objeďte třeba nejhezčí rakouská jezera nebo italské vinice. Blíženci ocení skipass do oblíbeného lyžařského areálu, lístek na plavbu lodí, vstupenky do aquaparku, termálů nebo na koncert oblíbené kapely. Voucher jim můžete vlastnoručně vyrobit, což jako kreativní lidé s velkou fantazií jistě ocení. Pak už stačí jen domluvit si datum a vaše společná jízda může začít!


Vyrobte osobní jedlý dárek


Jako přirozeně zvídaví lidé Blíženci milují objevování všeho nového a dobré jídlo přímo zbožňují. Proč tyto vlastnosti nespojit do jednoho originálního dárku? Prozkoumejte restaurace ve svém okolí a pořiďte voucher tam, kde servírují jejich oblíbené jídlo. Dává váš Blíženec přednost italské pastě, vietnamským polévkám, thajskému kari nebo třeba veganským pokrmům? Dopřejte mu jeho oblíbené chutě. Anebo ještě lépe, vyrobte svému Blíženci jedlý dárek sami! Třeba nakládané utopence nebo pikantní sýr, sušená rajčata, pesto z bylinek, pečený čaj, vaječný koňak, domácí marmeládu nebo slaný karamel. K tomu stačí jen pěkná dózička, fixa nebo provázek a mašle – a vlastnoručně vyrobený dárek je na světě! Kreativní činnost nadchne každého Blížence a uvidíte, že vaši snahu se mu zavděčit pod stromečkem náležitě ocení.

Umění na prvním místě

Blíženci mívají umělecké sklony a potřebují stále něco tvořit. Malování je pohltí a dovolí jim na chvíli si odpočinout. Jelikož je to dobrodružná a svobodomyslná povaha určitě miluje moře a oceán, ztělesnění svobody a nespoutanosti. Obrazem s motivem mořské hladiny mu uděláte radost. Výběr motivu je ale nakonec jen na vás, protože vy přece svého Blížence znáte nejlépe. Můžete mu také darovat malování podle čísel. Obraz malovaný touto technikou je už dopředu rozvržený a Blíženec jen vybarvuje předem určené plochy. Můžete mu také pořídit sady pro malování na sklo nebo textil, box pastelových barev či akvarelů, sety na skicování, kaligrafické pero a inkoust, ale třeba i sadu nerezových vykrajovátek na cukroví nebo embosovaný dřevěný váleček na těsto.

Zdroje:

https://www.zuty.cz/blog/prichazi-mesic-blizencu--jak-vybrat-darek-pro-muze-a-zenu-v-blizenci/

Instagram.com/AstroCoffee