Muži ve znamení Vah se rádi prohlížejí v zrcadle, ženy potřebují ke štěstí komfort až přepych. Ocení estetické a vkusné drobnosti: netradiční svícen, designový náramek, exkluzivní ubrousky, skleničky na koňak, porcelánový hrnek s podšálkem, vybranou starožitnost, knihu o zařizování interiéru nebo o umění. Ženu potěšíte i čokoládovými pralinkami z kvalitní řemeslné výrobny v pěkném balení.

Dárky pro domácí chvíle pohody

Lidé, kteří se narodili mezi 23. zářím a 23. říjnem, jsou zpravidla intelektuálové, kteří se chovají zdvořile a vždy se snaží hrát fair play. Mají velmi dobrý vkus, doslova vytříbené estetické cítění a s tím spojené vysoké nároky na kvalitu. Fascinuje je umění, elegance, geometrie a velmi si zakládají na svém domovu, který je pro ně chrámem bezpečí a klidu. Proto vonnými tyčinkami a svíčkami nikdy nic nezkazíte. Volte ty s vůní květin nebo citrusů. Pro nedělní idylku můžete svým blízkým Vahám pořídit i bambusový podnos na snídani do postele, hedvábnou spací masku, voňavé bomby do koupele nebo dárkovou sadu bioesenciálních olejů. Vsadit můžete i na vlasovou masku, tělový peeling, sadu pro domácí pedikúru nebo solnou stolní lampu.

Váhy se zabývají symetrií a milují rovnocennost a rovnováhu ve všech oblastech života. Proto dbají i na balanc mezi pracovním životem a odpočinkem. Potěšte je maličkostí, díky níž si zpříjemní svoje chvilky klidu, jako je třeba manuální dřevěný masážní přístroj, masážní vana pro koupel na nohy, antistresový balonek, meditační polštář, podložka na jógu.

Umění ocení

Co Váhy z duše nenávidí, je hrubé chování, hluk, spěch a hlavně stres, což občas, když jsou zahnané do kouta, může působit jako jejich nerozhodnost. Myslete na to i při výběru dárků. Oblečení a parfémy jim raději nekupujte – zde byste mohli šlápnout vedle. Lepší je, když si Váhy tyto věci podtrhující jejich osobnost pořídí samy.

Naopak dobré čtení či kvalitní alkohol je může potěšit, pokud se trefíte do jejich oblíbeného autora a značky. Vyplatí se tak trochu zapátrat po tom, čím se Váhy rády obklopují. Sázkou na jistotu je investice do umění, třeba v podobě sošky, akvarelu nebo fotografie. Váhy si váží i nadčasových módních kousků jako je elegantní jednoduchá kabelka, decentní hodinky, kožené mokasíny nebo deštník.

Pozvánka za kulturou

Protože Váhy podobně jako Býci milují umění a kulturu, vložte jim do obálky lístky do kina, divadla nebo na koncert jejich oblíbeného interpreta. Buďte originální a pozvěte je na černé divadlo, cirkusové vystoupení, operu nebo loutkohru pro dospělé. Vhodným dárkem budou také

stylová sluchátka! A jestliže se ve vašich Vahách skrývá umělec, okouzlíte ho sadou barev na malování nebo stojanem na plátno.

Šperky na míru

Váhy vědí, co na nich vypadá dobře a volí nekomplikované šperky. Jelikož jsou společenské, je jejich sbírka šperků různorodá. Jak napovídá sám název znamení, postoj k nošení šperků mají vyvážený a volí je výhradně podle příležitosti. Kameny, které mají podle astrologie na Váhy pozitivní vliv a které jsou pro ně nosiči štěstí, jsou opál, achát, světle modrý safír, tyrkys a smaragd. Kromě toho Váhy pozitivně ovlivňují i korály a perly.

Zdroje:

www.darek.cz www.vogue.cz

https://www.izlato24.cz/