Raci jsou citliví a vnímaví. Jsou to emocionálně založení lidé s logickými schopnostmi. Mají velmi vyvinutý cit pro mezilidské vztahy. V životě si zakládají na rodině, domovu a tradicích. Nejdůležitější je pro ně láska, a když mají k někomu blízko, udělají pro něj téměř cokoli.

Mezi slavné Raky patřil například římský vojevůdce Julius Caesar, zpěvačka Lana Del Rey nebo vášnivá malířka Frida Kahlo.


Čím obdarovat vaše blízké, kteří se narodili mezi 22. červnem a 22. červencem? Nejlepší dárky pro Raka jsou ty osobní a měly by korespondovat s pohodlím a také s pocitem, že jsou středem vašeho světa. Stačí jen maličkost, ale s láskou vybraná.


Útulno nade vše

Darujte Rakovi předmět, který povznese pohodovou atmosféru jejich domovů na další úroveň. Zavřete oči a představte si útulnou horskou chatu v Alpách. Co se vám vybaví? Nejspíš spousta svíček. Zvolte ty s vůní borovice nebo jablka a skořice, které dokonale podtrhnou vánoční náladu. Projděte několik obchodů nebo trhů a najděte ten nejmalebnější keramický hrnek, který přímo volá po tom, aby do něj jeho nový majitel připravil horkou čokoládu s pořádnou dávkou šlehačky navrch. Vyberte mu nové papuče s kožíškem, ve kterých budou Rakovy nohy pěkně v teplíčku, anebo vsaďte na vlněný, huňatý pulovr. Pocit útulna navodí i kobereček nebo přehoz na křeslo z umělého beránka. Zavděčíte se i CD nebo gramofonovou deskou s vánočními koledami nebo mu vyberte voňavou pěnou do koupele. Rak je znamení, kterému se nemusíte bát dát věci do domácnosti – pravděpodobně se neurazí, ale nadchne. Takže sáhněte po tlakovém hrnci, sadě vařeček, lívanečníku, moka konvičce, novém ubrusu nebo prostírání, mixéru, šlehači, broušených skleničkách na víno nebo etažéru.

Cokoli z lásky

Jako sentimentální znamení, které si nade vše cení přátel, udělá vašemu Rakovi upřímnou radost jakákoli maličkost, jež mu bude připomínat, že jste vždycky nablízku, když mu zrovna není do skoku. Co třeba řetízek s přívěskem srdíčka či vašich společných iniciál? Jestliže vyberete šperk s kamínkem, určitě zvolte měsíční kámen, perly nebo smaragd. Tyto kameny by měly Rakům přinášet štěstí. Jelikož má Rak silný smysl pro rodinu, dobrým nápadem může být i kvalitní rámeček na fotky. Každého z nás přece potěší, když si ty nejkrásnější vzpomínky, například ze života svých dětí, můžeme uložit na místo, jaké máme stále na očích. Dalším tipem je i vlastní „štěstí v květináči“ neboli dárková sada, která obsahuje květináč či plechovku se semínky čtyřlístku. Věřte tomu, že Raka potěší i perníkové srdce ze stánku darované upřímně od srdce. Anebo ještě lépe – překvapte ho dózou, která bude ukrývat voňavé medové perníčky nebo linecké cukroví, jež jste pro ně s láskou napekli a ozdobili.


Pohoda u čtení

Citliví Raci se do své ulity schovávají před světem a mají silnou potřebu hledat bezpečí. Zároveň jsou spořiví a mají rádi, když jim dárky vydrží roky. S dobře vybranou knížkou si mohou zalézt do peřin a nenechat se ničím vyrušovat. A protože se ženy ve znamení Raka rády otáčejí kolem plotny, aby uvařily rodině či přátelům, určitě je potěšíte novou kuchařkou s originálními recepty. Pokud se váš Rak rád stará o zahradu, kterou neustále zvelebuje, pořiďte mu titul o zahradničení a pěstování květin. Trefou do černého bude i předplatné časopisu o bydlení nebo chataření.

Zdroje:


https://www.ziskoun.cz/blog/uz-mate-darky-pro-raky/