Jako zemské a zároveň smyslné znamení se Býci soustředí na materiální věci, kterými se mohou kochat, mohou si je osahat, očichat nebo ochutnat. Jsou to trochu puntičkáři a nikdy neodcházejí od rozdělané práce. Povinnosti občas staví na první místo a mívají sklony k workoholismu.

Žena v Býku je pravá dáma. Ve společnosti chce být vždycky elegantní a stejně jako její mužský protějšek v Býku i ona stojí nohama pevně na zemi a nemá hlavu v oblacích. Správně vybraným dárkem dáváte Býkům ve vašem životě najevo, že vám na nich záleží. Nekupujte proto první věc, která vám padne do oka v obchodním centru, ale zamyslete se, co váš Býk skutečně ocení. Přinášíme několik tipů pro inspiraci.


Potěšte jejich smysly

Jelikož má Býk rád luxusní věci, určitě ho potěší kvalitní parfém či sada na holení. Jelikož je znamením země, vybírejte mu vůně dřeva, koření či citrusů. Uvidíte, že se mu trefíte do noty. Vychutnat si kvalitní čokoládu v podobě pralinek, které navíc budou zabalené v elegantní krabičce – to je další trefa do černého. Sušené a voňavé bylinky do koupele Býci ocení po náročném pracovním dni stejně jako lahev opravdu kvalitního vína. Protože se smyslní Býci nechávají velmi rádi hýčkat, upřímnou radost jim pod stromečkem udělá poukaz na aroma masáž, do privátní vířivky či sauny nebo výlet do pivních lázní. Ženy v každém věku pak jistě ocení masážní váleček na obličej z minerálních kamenů, který by neměl chybět v žádné kosmetické tašce. A když už jsme u těch příjemných doteků – zachumlat se v zimní plískanici do jemné kašmírové šály je požitek, který ocení muži i ženy úplně nastejno.


Usnadněte jim život

Díky jejich píli se Býkům dobře daří v práci a obvykle mají našlápnuto ke skvělé kariéře. Jelikož kvůli práci můžou trávit spoustu času na cestách, pořiďte jim kvalitní cestovní příruční tašku, třeba z pravé kůže. Pro ženy je skvělým pomocníkem kartáč na vlasy a žehlička v jednom – zachrání jim rána, kdy zrovna nestíhají. Pro pány pak zvolte skládací hřeben na vousy a olej na vousy pro všechny gentlemany. Bambusová termoska má nejen krásný design, ale i odolnost a hodí se na cestu do kanceláře. Na pracovním stole by Býkovi neměl chybět kožený diář s keramickým kuličkovým perem, kterým se rád pochlubí před kolegy. A výborný tip je i originální stolní automat na oříšky, sušené ovoce a bonbóny pro doplnění rychlé energie. Býk chce působit za každých okolností upraveně – věřte proto, že ho nadchne, když mu věnujete kvalitní bavlněnou nebo lněnou košili, motýlka či sponu na kravatu. Pro dámy zase můžete vybrat originální zdobenou brož s kamínky, která oživí každý jejich (nejen pracovní) outfit.


Darujte jim domácí pohodu

Býci si cení domácí pohody nade vše, a zvláště ženy narozené v tomto znamení umějí z bytu vykouzlit útulnou domácnost plnou rodinné pohody a teplo domova. Co jim proto darovat vkusnou vlněnou deku, která příjemně zahřeje nejen u sledování vánočních pohádek? Hitem všech Vánoc jsou i svíčky – znáte snad někoho, kdo by jimi pohrdal? Zvolte ale jen ty kvalitní, jež nejen krásně voní, ale také dlouho vydrží. Darovat jim můžete také sukulent v keramickém květináči, který je nenáročný na údržbu, či dřevěný difuzér s esenciálními olejíčky. Ženě – Býkovi udělá zaručeně radost polštářek z pravého hedvábí, který je nejen nesmírně příjemný, ale spaní na hedvábí prý dokonce omezuje tvorbu vrásek. Pro chvíle domácí pohody se také dobře hodí keramická čajová souprava nebo degustační set s vybranou kávou. A co jiného navodí dokonalý pocit útulna než plyšový měkkoučký župan? Třeba i s pěknými papučemi, které se jen tak nesešmajdají.

Zdroje:
www.zuty.cz