Každá generace má vlastní slang, styl i určité podobné názory. Ačkoliv jsem sama generaci Z minula jen o pár let, denně mě nepřestane překvapovat, jak rozdílní jsou od nás, takzvaných mileniálů. Generace Z se narodila v podstatě s telefonem a tabletem v ruce, a je tím pádem velice odlišná od všech starších lidí. Zatímco my jsme v pubertě tajně kouřili cigarety za školou, trávili večery v hospodách a hráli si na punkáče, generaci Z zajímá zdravější lifestyle, ekologie a otázky životního prostředí. A abychom tuto generaci mohli opravdu pochopit, musíme znát její slovníček. Kolik z těchto výrazů znáte nebo dokonce používáte?

Bussin

,,Tyhle hranolky jsou fakt bussin!" Výraz bussin pochází z afroamerického dialektu a ve světě TikToku a jiných sociálních sítí vyjadřuje, že je něco extrémně dobré, nebo dokonce až orgasmické.

Clout

Když má někdo clout, dost možná je to influencer. Mít clout totiž znamená mít vliv nebo moc, které právě influenceři musí mít.

Cringe

Cringe je úžasné slovíčko, které v češtině bohužel nemá úplně doslovný překlad. Pokud jste v cringi, znamená to, že je někdo tak moc trapný, až je vám trapně za něj. Cringe je zkrátka k pláči trapný pocit.

Rizz

Pokud vám někdo, kdo se narodil po roce 2000 řekne, že máte rizz, máte právo být hrdí. Znamená to totiž, že jste okouzlující! Pokud máte rizz, dokážete lidi ozářit svým šarmem.

Ghosting

Pocit, když vás někdo sprostě vyghostuje, možná moc dobře znáte. Dost často se to stává například na Tinderu. S někým si píšete, možná se dokonce jednou sejdete. Bez jakéhokoliv vysvětlení se vám pak dotyčný člověk prostě už neozve. Prostě vás ignoruje. Tomu se říká ghosting.

Slay

Myslím, že dnes už to je dost out, ale dřív jsme tomu říkali: ,,Tos zabil!" Výraz slay označuje, že vám něco jde opravdu dobře. ,,To se ti fakt povedlo, kámo, slay!"

Weird flex but OK

Tahle veleznámá internetová hláška původně vznikla jako odpověď někomu, kdo se vychloubá něčím absolutně bizarním. Že se ti povedlo utratit deset táců ve Starbucks? Weird flex, but OK.

OK Boomer

OK Boomer je slavný internetový mem, který byl odpovědí na video, kde starší muž říká, že generace X a Y žijí v utopických světech a mají syndrom Petra Pana. OK Boomer je pejorativní odseknutí, když někdo odsuzuje mladší generace.

Crush

Výraz crush možná znáte. Pokud na někoho máte crush, líbí se vám, máte na něj zálusk a chcete ho.

Simp

Simp souvisí často právě s výrazem crush. Simp je označení pro člověka, který to přehání se sympatiemi a snahou o pozornost nejčastěji od své crush. Zjedodušeně pokud se vám někdo líbí a vy se můžete přetrhnout, aby si vás všiml a zamilovat a přeháníte to? To z vás podle gen Z dělá simpa.

Zdroje: