Premium obsah

Je to vážně bezpečné? Vše, co chcete vědět o skleněných sexuálních hračkách

Je to vážně bezpečné? Vše, co chcete vědět o skleněných sexuálních hračkách
Možná vás při čtení tohoto titulku napadla myšlenka ve smyslu „Sklo a moje genitálie? Nechci, díky!“ A je pochopitelné, že se vám představa erotických hrátek s něčím skleněným může zdát trochu děsivá. Ale! Sexuální hračky nejsou jako sklenice na víno. Vyrábějí se ze speciálního skla a do postele mohou přinést nevšední zážitky.

Pokud na ně narazíte, ať už v kamenném sexshopu, nebo na internetu, nejspíš vás jako první napadne, že připomínají malé umělecké dílo, prostě barevnou luxusní designovku, kterou byste si klidně vystavili v ložnici na komodu. Na omak jsou příjemné, hladké, kluzké, a co teprve když je použijete k účelu, za jakým byly vyrobeny?

Zdroj: Youtube

Skleněné sexuální hračky se obvykle vyrábějí z odolného borosilikátového skla, které je zesílené, aby čelilo nárazům, nerozbilo se, nepoškrábalo a udrželo tak vaše intimní partie v bezpečí. Proč po nich sáhnout? Třeba proto, že nabízejí trochu jiný druh stimulace než klasické vibrační hračky vyrobené ze silikonu nebo plastu.

Stačí přitlačit na správné místo...

Sklo je vhodný materiál pro vkládací erotické hračky, jako jsou dilda, anální kolíky, Kegelovy míčky a přístroje na masáž prostaty. Jsou hladké, pevné a mohou být i různě těžké. Jejich pevnost je pak žádoucí třeba u vnitřní masáže vysoce citlivého bodu G nebo prostaty. Kromě zasouvání a vytahování lze tyto hračky použít k pomalým krouživým pohybům a hře založené na tlaku, kdy pomocí váhy výrobku přitlačíte na nervová zakončení uvnitř těla. „Umožňují totiž přesnější aplikaci tlaku na různé části těla, což může vést k jemnější a cílenější stimulaci, a tím i prohloubení prožitku,“ vysvětlila pro Cosmopolitan Adéla Stoulilová, která vyrábí autorské skleněné hračky.

Jak vypadá sexting? Staňte se odborníkem na rozpálené SMS
Jak vypadá sexting? Staňte se odborníkem na rozpálené SMS

S rozvojem technologií a internetu máme možnosti, o kterých si lidé před pár desítkami let mohli nechat jenom zdát. Když měl tehdy nějaký pár vztah na dálku, byl rád za občasný telefonát – dnes si můžeme hodiny a hodiny volat přes sociální sítě a přitom na sebe i koukat, aniž bychom platili šílené účty za telefon. Na messengeru, whatsappu nebo instagramu si posíláme miliony zpráv, fotek, videí a gifů, a to nejen o tom, jak se máme a co jsme měli k obědu. Čím dál více lidí odhazuje zábrany a pouští se do sexu přes zprávy a hovory. Proč dát peprnějšímu dopisování a telefonátům šanci a jak na to, abyste se nestyděli a skutečně si takové hrátky užili?

Udržitelnost na prvním místě

Pokud patříte mezi zapřisáhlé ekology a než si něco pořídíte, řešíte nejdřív, zda je věc dlouhodobě udržitelná, mohou být právě pro vás skleněné pomůcky tím pravým ořechovým. Sklo je jedním z nejekologičtějších materiálů vůbec a s trochou péče vám vydrží celý život. Navíc je sklo bezpečný materiál i z hlediska hygieny – je neporézní, což znamená, že na svém povrchu nemá žádné díry nebo póry, které by mohly zachytit bakterie a nečistoty, a tak nehrozí zanesení nežádoucích bakterií nebo narušení pH prostředí v pochvě. Je netoxické, hypoalergenní a lze je mezi použitím dobře sterilizovat. Při čištění skleněných robertků vám ale bude bohatě stačit i trochu teplé vody a jemné mýdlo bez vůně.

Střídání teploty

Jak si zajistit pořádnou dávku vzrušení a okořenit sexuální život? Třeba tím, že při autoerotice nebo milostných hrátkách použijete dildo, které předtím zahřejete nebo naopak zchladíte. A k tomu jsou skleněné hračky ideální. Střídání teplot zajistí lepší prokrvení uvnitř pochvy či konečníku, zavedení něčeho horkého nebo chladivého může probudit a „šokovat“ vaše smysly a zvýšit citlivost a vzrušení. Kolísání teplot stimuluje neuroreceptory, což vytváří vlnění pocitů ve vašem těle. Jak na to? Erotickou hračku vyrobenou ze skla vložte před hraním do lednice nebo ji ponořte do misky s teplou vodou asi na 15 minut, aby se zahřála. Po vyndání ji otestujte na vnitřní straně lokte, kde je citlivé místo, které vám dobře ukáže, zda není hračka příliš horká. A rada nakonec – jako u všech ostatních sexuálních pomůcek i tady platí, že je vždy lepší kombinovat je s použitím lubrikačního gelu – díky tomu se vyhnete případným trhlinkám a odřeninám svých genitálií. Sklo se pak snese se všemi typy lubrikantu.

 

 

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.