Premium obsah

Nejhorší věty, které slýchají nezadané ženy nad 30. Za tohle by zabíjely!

Nejhorší věty, které slýchají nezadané ženy nad 30. Za tohle by zabíjely!
Život začíná po třicítce - tahle fráze se na nás dříve valila ze všech stran. Ve skutečnosti to ale znamenalo, že vám život končí a svobodu nahrazují povinnosti. Přišel totiž čas se usadit. Naštěstí to v moderní době už není pravda a ve třiceti máme na všechno ještě spoustu času. Někteří lidé mají ale ve svém slovníku několik vět, které single třicátnicím dovedou pěkně znepříjemnit den.

Tik tak

Ve třiceti letech jste v podstatě odrostlé dítě a rozhodně není kam spěchat. Podobné narážky na biologické hodiny jsou navýsost trapné, navíc, kde je psáno, že každá žena musí mít dítě? To, že teta Kateřina má už 4 vnoučata neznamená, že máte právo je vyžadovat taky.

Zdroj: Youtube

Láska přijde, až to budeš nejmíň čekat

Mnoho lidí si myslí, že pokud ve třiceti letech nemáte partnera a nečekáte už třetí dítě, roníte každý večer slzy do sklenice s vínem. Věděli jste ale, že být single i po třicítce není protizákonné? 

Kariéra není všechno

To sice určitě není, vášnivá láska ale bohužel faktury nezaplatí. Každý má právo se rozhodnout, jak se svým životem naloží. 

Nemůžu se dostat přes svého ex
Nemůžu se dostat přes svého ex

Rozchod. Pro někoho úleva, pro jiného drama antických rozměrů. Proč se někteří z nás nemohou posunout dál a stále mají partnera plnou hlavu? Udržují s ním imaginární kontakt ve svých myšlenkách a zoufale jim chybí „ten pocit", kdy byli ve vztahu. Co je to, co nám vlastně chybí a jak z toho ven?

Měla bys snížit své standardy

Standardy snižujte pouze tehdy, pokud chcete, aby na vás člověk, který tuto větu prohlásil, měl.

Ty ještě studuješ?

Starší ročníky nepředpokládají, že je dnes možné studovat třeba celý život. A ve třiceti není žádnou výjimkou to, že stále studujete. 

Chci žít sama a není to selhání
Chci žít sama a není to selhání

To, že je člověk sám nebo žije sám, je jev, který už není ničím výjimečný. Byť je pořád zatížený stigmatem, že sólo lidé nemohou být šťastní. Je to mýtus. Pokud si můžeme dovolit žít sami, tak je to známka naší síly a schopností, nikoliv společenského selhání.

Už jsi na to stará

Tato nestárnoucí věta je extrémně trapná, ať ji řeknete absolutně komukoliv. Raději ji tedy ze svého slovníku odstraňte.

A kdy se hodláš usadit?

Pokud tuto větu někdy uslyšíte, máme pro vás doporučení: Tomu, kdo to řekl, usaďte pořádný pohlavek. To je totiž jediná obrana proti rozumbradům, kteří mají pocit, že byste ve třiceti už měli mít všechno hotové a odžité. 

Zdroje:

https://www.instyle.com/mid-30s-awkward-phase-aging

https://www.bbc.com/worklife/article/20220405-single-shaming-why-people-jump-to-judge-the-un-partnered

https://www.psychologytoday.com/us/blog/nurturing-self-compassion/201912/defying-single-shaming

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.