Tik tak

Ve třiceti letech jste v podstatě odrostlé dítě a rozhodně není kam spěchat. Podobné narážky na biologické hodiny jsou navýsost trapné, navíc, kde je psáno, že každá žena musí mít dítě? To, že teta Kateřina má už 4 vnoučata neznamená, že máte právo je vyžadovat taky.

Zdroj: Youtube

Láska přijde, až to budeš nejmíň čekat

Mnoho lidí si myslí, že pokud ve třiceti letech nemáte partnera a nečekáte už třetí dítě, roníte každý večer slzy do sklenice s vínem. Věděli jste ale, že být single i po třicítce není protizákonné?

Kariéra není všechno

To sice určitě není, vášnivá láska ale bohužel faktury nezaplatí. Každý má právo se rozhodnout, jak se svým životem naloží.

Měla bys snížit své standardy

Standardy snižujte pouze tehdy, pokud chcete, aby na vás člověk, který tuto větu prohlásil, měl.

Ty ještě studuješ?

Starší ročníky nepředpokládají, že je dnes možné studovat třeba celý život. A ve třiceti není žádnou výjimkou to, že stále studujete.

Už jsi na to stará

Tato nestárnoucí věta je extrémně trapná, ať ji řeknete absolutně komukoliv. Raději ji tedy ze svého slovníku odstraňte.

A kdy se hodláš usadit?

Pokud tuto větu někdy uslyšíte, máme pro vás doporučení: Tomu, kdo to řekl, usaďte pořádný pohlavek. To je totiž jediná obrana proti rozumbradům, kteří mají pocit, že byste ve třiceti už měli mít všechno hotové a odžité.

Zdroje:

https://www.instyle.com/mid-30s-awkward-phase-aging

https://www.bbc.com/worklife/article/20220405-single-shaming-why-people-jump-to-judge-the-un-partnered

https://www.psychologytoday.com/us/blog/nurturing-self-compassion/201912/defying-single-shaming