Otestujte, jak dobře znáte seriál Simpsonovi

Televizní seriál Simpsonovi je jedním z nejdelších a nejpopulárnějších pořadů na světě. Vysílá se již od roku 1989 a aktuálně má 34 sérií a 750 dílů. Známá žlutá rodinka má zobrazovat typické Američany ze střední třídy, pro kterou někteří lidé rádi používají pejorativní označení ,rednecks'.

Zdroj: Youtube

Fun facty

Celý koncept městečka Springfield a rodiny Simpsonových, která zde žije, vymyslel tvůrce Matt Groening během 15 minut. Čekal na schůzku s producentem, měl mu prodat námět na animovaný seriál a napadla ho právě myšlenka na americkou nefunkční rodinu.

U jmén postav v Simpsonových se Matt Groening inspiroval vlastní rodinou. Homer je Mattův otec v reálném životě, jeho matka se jmenuje Margaret a také má Matt dvě sestry - Lisu a Maggie. A co Bart, ptáte se? Jméno Bart je anagramem slova ,brat'. To do češtiny volně přeložíte jako spratek nebo fakan. Postava Barta má prý znázorňovat Matta samotného.

Postavy ze seriálu mají pouze čtyři prsty, s vyjímkou Boha, který jich má pět. Pět prstů by si možná zasloužil i Homer Simpson, který dělal kromě své práce v jaderné Elektrárně pana Burnse během seriálu dalších 187 prací.

Predikce

Seriál se vysílá déle než 33 let a mnoho věcí se během té doby změnilo. Simpsonovi jsou ale velmi zajímaví tím, že se jim mnohokrát podařilo předpovědět budoucnost, a to až překvapivě detailně.

Scénáristi Simpsonových například předpověděli prezidentství Donalda Trumpa. V Simpsonových se o něm jako o prezidentovi hovoří už v roce 2000, zvolen byl až v roce 2016.

S předstihem 19 let Simpsonovi předpověděli, že Disney koupí 20th Century Fox, v roce 1995 se zase v seriálu objevily chytré hodinky, skype a facetime. Epizody Simpsonových předpovídaly výsledky sportovních zápasů i pandemii covidu.

Jak si povedete v našem ultra těžkém kvízu?

Zdroje:

https://collider.com/predictions-the-simpsons-came-true/#usa-curling-team

https://www.fourfingerdiscount.com.au/episodes/50-interesting-simpsons-facts

https://www.thefactsite.com/the-simpsons-facts/