MŮJ POHYB

Pohyb je můj život. Doslova. Profese i koníček. Jsem trenérka triatlonu, běhu, plavání, cvičitelka jógy a věnuji se také kraniosakrální terapii. K tomu sama trénuji a závodím v dlouhém triatlonu, tedy v plavání, na kole a v běhu. V zimě přidávám lyže ve všech podobách. Sport a pohyb miluji, stejně tak ale i odpočinek. Dynamika je pro mě ve sportu i v životě důležitá. Tělo i duše k nám promlouvají neustále, a pokud se umíme vnitřně ztišit, vnímáme a slyšíme se mnohem lépe.

MOJE JÍDLO

Pro mě je základem kvalitního stravování uvědomění, jaké ‚výkony‘ od svého těla i mozku vyžaduji a jestli mu k tomu dodávám tu správnou energii. Neustále objevuji, co mi dělá a nedělá dobře, což se mění s věkem, ale třeba taky s ročním obdobím. Ne vždy se mi to daří, ale snažím se nejíst ve spěchu, a naopak se zklidnit a zapojit vnímavost. Pokud bych měla vybrat jednu jedinou radu, tak zní: „Nikdy nic nejezte s pocitem, že byste neměli.“

MOJE PRÁCE

Vzhledem k tomu, že pracujeme společně s manželem a práce (tedy trénink a sport) je zároveň i naším koníčkem, je těžké oddělit práci a osobní život. Jsem za to ráda a vděčná – vím, že zdaleka ne každý má možnost dělat to, co ho opravdu baví a naplňuje. Zažila jsem si ale i období, kdy se práce, rodina (máme dvě děti ve věku 9 a 14 let) a vlastní trénink pomalu sjednotily do souvislého stresu a tělo řeklo dost. Postupně se mi podařilo svůj režim vyladit, i když je to nekončící cesta. Krásně do mé práce zapadla kraniosakrální terapie, která mi pomáhá zpomalit a ztišit se, i když jsem v pozici terapeuta. Když s klienty v KOA pracuji na osobních tréninkových plánech, snažím se vždy dívat na jejich život komplexně a naplnit pravidlo, aby se díky tréninku a sportování jejich život dlouhodobě zlepšoval a nepřinášel jim naopak nepřiměřený stres. Tím se snažím řídit i ve svém životě.

MŮJ ŽIVOT

Mám ráda heslo: „Stay true.“ Tedy snažit se žít v souladu se svými hodnotami a přesvědčením. Nejdůležitější je to, jak žijeme svůj život, když se nikdo nedívá. Pěstovat dobré vztahy a neustále se učit naslouchat svému tělu i duši.

Zdroje:

Kondice 12/2023

https://www.koa.cz/treninky