Kočky jsou velmi zvláštní zvířata. Někteří je milují, jiní je nesnáší nebo z nich mají dokonce strach. Porozumět kočkám není vůbec jednoduché, proto mnoho lidí tvrdí, že jsou kočky nepřátelské, zrádné a ‘vyčůrané’. Pokud se ovšem zaměříte na některé signály, které vám kočka dává, zjistíte, že to tak vůbec není. Dokazuje vám tím totiž lásku.

Předení

Když kočka vrní, může to signalizovat mnoho věcí - od projevu lásky až po silný pocit nervozity. Pokud ovšem kočka přede při přímém kontaktu s vámi, je to jeden z jejích hlavních projevů náklonnosti, pocitu bezpečí a uvolněnosti.

Pomalé mrkání

Dívá se vám kočka dlouze do očí a pomaličku mrká? To je také projev její náklonnosti. Říká vám tím, že vám důvěřuje.

,,Hnětení”

Představte si pohyb, který děláte, hnětete-li těsto. Něco takového, ovšem velmi pomalu a opatrně, dělají kočky tlapkou, znamená to, že se s vámi cítí dobře. Tato činnost pochází ještě z doby, kdy byla vaše kočka koťátkem a dělala to proto, aby uvolnila mléko od své matky. Dospělé kočky tuto činnost předvádějí, když se cítí nejpohodlněji a nejspokojeněji, což může být obvykle tehdy, když je hladíte.

Zdroj: Youtube

Otírání se

Když se o vás kočka otírá, ducá do vás hlavou a vyžaduje kontakt, je to také její náznak toho, že jste jejím přítelem. V kočičí řeči to ovšem také znamená, že si vás značí jako takový svůj majetek.

Ukazování bříška nebo zadku

To, že když si zvíře před vámi lehne na záda, znamená podřazenost nebo pocit bezpečí a důvěry, je docela jasné. Mnoho lidí ale neví, že pokud vám kočka sedne na klín a otočí se k vám ocasem, jedná se také o důkaz důvěry k vám.

Nošení dárků

Chápu, že pokud vám donese ke dvěřím nebo nedejbože k posteli vaše kočka mrtvou myš nebo ptáka, dvakrát nadšení z toho nejste. Obzvláště tehdy, pokud kořist přinese s hlasitým mňoukáním a vřískotem, kterým se vás snaží upozornit, že má pro vás dárek. Dokazuje tím příslušnost a lásku k rodině, přinesla vám totiž vetřelce ve vašem domě!

Pronásledování

Přijdete domu, kočka se k vám připojí hned u branky a pronásleduje vás na každém kroku? Chce s vámi trávit čas a oznamuje vám tím, že vás má ráda.

Zdroje:

https://hsdayton.org/2019/02/how-your-cat-shows-you-love/

https://www.thesprucepets.com/how-cats-show-love-553978