Holistický přístup k milování nevnímá sex jako pouhý prostředek ke sbírání orgasmů, ale jako intimní chvíli, kdy je tělo propojené s duší. A duši dělá dobře jemná masáž od partnera, svíčky, bylinná koupel, meditace... Mimochodem, studie vědců z kentucké univerzity v roce 2009 odhalila, že ženy, které jsou duchovně naladěny, se těší větší sexuální aktivitě. „Tyto ženy využívají sex jako nástroj k propojení své osoby s celým vesmírem. Namísto obyčejného sexu tak během milování mohou prožít emocionální extázi,“ řekla členka výzkumného týmu, doktorka Jessica Burrisová. Správným cvičením a praktikováním některých meditačních technik lze prý dospět k intenzivnějšímu orgasmu.

Zdroj: Youtube

Když vibrátor nahradí polštář

Novým výrazným směrem v příštím roce bude také návrat k „přirozenosti“ v oblasti uspokojování. Jedná se o tzv. grinding, tedy uspokojení pomocí intuitivních pohybů. Podstatou je tření se o opěradla, přikrývku, polštář, plyšáky, nohu stolu nebo třeba vlastní ruku. Velkou novinkou se stanou tzv. grindery (grinding toys) neboli pomůcky, které jsou už teď oblíbené v zahraničí a přímo určené k tření. Mají nejrůznější tvary, texturu i barvy a vyrábějí se z měkkých materiálů, jako je silikon.

Mapování potěšení

Na fyzično a fyzické prožitky se pak zaměřuje další sexuální trend, tzv. mapování potěšení. Tato praxe zahrnuje záměrné zkoumání a zaznamenávání toho, kde na svém těle zažíváme potěšení a různé způsoby, jakými to děláme. To lze prozkoumat manuální stimulací těla. Každý jsme zkrátka jiný a máme i odlišné erotogenní zóny. Zatímco někoho vzruší masáž chodidel, jinému dělá dobře škrábání na vnitřní straně stehen. „Smyslem je naslouchat a věnovat pozornost svému tělu. Dobré je zaměřit se na jednu konkrétní část svého těla, jako je hrudník, nohy nebo genitálie. Všímejte si, jak se v každé oblasti cítíte, když ji prozkoumáváte pomocí různých způsobů stimulace, a pak si tyto pocity vybavte při masturbaci nebo sexu,“ vysvětluje Veronika Kubíčková, sexpertka z e-shopu Ruzovyslon.cz. K prozkoumávání svého těla (nebo toho partnerova) vám může dobře posloužit masážní olejíček, ale i kostka ledu nebo nejrůznější erotické hračky.

Vztahové volno i zdravé randění

Dalším zajímavým trendem v nadcházejícím roce bude tzv. vztahové volno, kterého bude v partnerství přibývat. Tento sexuální trend zahrnuje krátké pauzy v dlouhodobějších vztazích za účelem prozkoumání osobního růstu, cílů a sebeobjevování. S tím souvisí i důležitost emocionální intimity, kdy se lidé ve vztahu postupně odklání od fyzické přitažlivosti směrem k jistotě, porozumění a pocitu bezpečí ve vztahu. Podle nejnovějšího průzkumu seznamovací aplikace Bumble bude rok 2024 navíc rokem zdravého randění, kdy se lidé budou více zaměřovat na to, čeho si na druhém cení a co od vztahu chtějí. Lidé již nebudou chtít plýtvat časem a energií do vztahů, které nemají potenciál, což povede i k pomalejšímu seznamování a větší vybíravosti.

Terapie pomocí aplikace

S trendem zdravého randění je rovněž spjatý jeden z nejsilnějších sexuálních trendů nadcházejícího roku, a to možnost diskrétnějších způsobů konzultací a terapií ohledně sexuálního zdraví prostřednictvím aplikací. Ty jsou jednak anonymní, jednak výrazně zlepšují přístup k informacím o sexuálním a reprodukčním zdraví.

Tekuté vibrátory, grindery i monster dilda

Nové technologie se týkají i vývoje sexuálních pomůcek. Mezi trendy patří obecně designové erotické pomůcky, které slouží jako unikátní doplňky interiéru. Jedná se například o dilda z drahých kamenů, ale i tlakové vibrátory například ve tvaru broušeného diamantu či rtěnky. Dalším trendem jsou tekuté vibrátory ve formě stimulačních gelů, které díky svým silným účinkům způsobují prohřívání, brnění i mravenčení erotogenních zón.

Současné chytré pomůcky už nabízejí nejen možnost ovládání skrze různé aplikace, ale i jejich propojení se sociálními sítěmi. Díky této funkci, která spojuje lidi s podobnými erotickými preferencemi, si lze vyměňovat soukromé zprávy i fotografie, flirtovat a sdělovat si své erotické touhy a fantazie. „V příštím roce budou také dominovat pomůcky pro elektrosex a tzv. monster dilda, která připomínají ústrojí různých příšer. Dilda se vyrábějí například v designu chapadla chobotnice, ve tvaru šupin, které evokují draka nebo ještěra,“ dodává sexpertka.

Zdroje:

https://blog.womanizer.com/2024-sex-trends/

https://hypebae.com/2023/12/sex-dating-trends-2024-sexual-wellness-for-women-ai-chatgpt-sex-tech-mental-health-apps-lovehoney https://www.nbcnews.com/health/health-news/spiritual-women-have-more-sex-study-finds-flna1c9441897