Nespěte s ním

Tohle téma je kontroverzní a neexistuje žádný návod, který by říkal, kdy přesně je vhodný čas se s novým protějškem seznámit o něco blíže a jít po rande k němu domů. „Je to po pátém rande? Nebo po třetím? Není to moc brzy a neřekne si o mně, že jsem rozdavačné děvče? Ale co když budu čekat měsíc, nemůže ho to spíše odradit?“ Takové myšlenky se před prvním rande honí hlavou každé z nás a je to normální. Vždycky byste se měly řídit svými pocity a vsadit na přirozenou ženskou intuici. Vyspěte se s ním, až podle vás přijde ten vhodný čas a neporovnávejte se s kamarádkami a jejich zkušenostmi. Nicméně, obecné pravidlo zní: na prvním rande byste se měli spíš oťukávat a sledovat, jestli se s protějškem cítíte ve své kůži, než s ním hned skákat do postele. Jasně, může se stát, že to vyjde. Ale také hrozí, že si dotyčný řekne, že už mu za další snažení prostě nestojíte. Dosáhl té nejvyšší mety, aniž by se musel extra namáhat, tak proč by se měl snažit dál? Proto s prvním sexem počkejte alespoň do druhé nebo třetí schůzky, věřte, že vám nic neuteče – naopak. A navíc, to počáteční vzrušení a motýli v břiše z očekávání toho, co přijde –- to je přece na randění to nejhezčí! Tak proč ty pěkné romantické chvíle uspěchat?

Soukromý tip: Jestliže vás nový objev přitahuje až k zbláznění, a vy se bojíte, že se přece jen neudržíte, neholte si několik dnů před schůzkou chloupky na těle. Pokud budete vědět, že vaše nohy a intimní partie nejsou zrovna v dobré kondici, nebudete se jimi chtít ani chlubit a případnou pozvánku na první společný sex snadněji odmítnete.


Pozor na to, co jíte

Kdo by byl řekl, že důležitou roli na valentýnském rande hraje i to, co si objednáte z jídelního lístku? Ale je to tak. Z vlastních průzkumů mezi kamarády vím, že dobře pozorují, co si žena vybere z menu a podle toho ji i hodnotí. Takže, čemu se raději vyhnout? Určitě si neobjednávejte nejdražší položky, které restaurace nabízí. I kdybyste si s chutí dala půlkilový steak z pravé svíčkové za 1500 korun, nechte si zajít chuť a objednejte si ho raději příště s kamarádkou. Mohla byste totiž v jeho očích vypadat jako zlatokopka, která testuje jeho peněženku a štědrost. Na druhou stranu se ani „neupejpejte“ a nedávejte si to nejlevnější, pokud na takové jídlo nemáte chuť. Ideální je zlatá střední cesta. Muži moc nemusí, když se žena na společné večeři příliš hlídá a v touze po udržení štíhlé linie si objedná jen vodu a salát. To je prostě nuda. Ukažte mu, že si jídlo umíte vychutnat, že jste požitkářka. V neposlední řadě si dejte pozor na jídlo, které je... prostě nesexy! Patří sem luštěniny, hamburger, špagety nebo celá ryba. Přece nechcete ukazovat, jak vám majonéza a kečup stéká po bradě a maso se řine i s listem salátu ven z housky? Špagety se zase špatně jedí, protože jsou dlouhé, vypadávají z vidličky, a abyste při jejich konzumaci vypadaly elegantně, to chce trénink! Čočka či fazolová polévka vám může způsobit bolesti břicha a hrozí, že budete muset odbíhat ulevit si na toaletu. A kdo by se chtěl trápit s obíráním rybích kostí a soustředit se místo konverzace na to, aby vám kůstka neuvízla v krku?

Nemluvte o svých ex

Ano, každé z nás se staly v životě nějaké křivdy. Bývalý partner nám ublížil, odkopl nás, lhal, podváděl s kolegyní nebo s námi nechtěl založit rodinu, a tak se sebral a odcestoval na druhý konec světa. Ať už vám udělal cokoli, na první rande tohle téma nepatří. Nikdy! Nechcete přece vypadat jako nešťastná zoufalka, která se z rozchodu není schopná vzpamatovat, a tak pomluvami bývalého otravuje všechny ostatní? Navíc, muži často drží při sobě, je to takové nepsané pravidlo. Takže, jestli vás svrbí jazyk a máte chuť svěřit se mu s tím, že se na vás expřítel vykašlal, protože jste údajně hysterka (co na tom, že jste po něm při hádce házela talíře?!), je dost dobře možné, že se vám nový objev už neozve. Proč? Protože si pomyslí, že asi vážně hysterka jste, když to s vámi nebylo k vydržení. A muži hysterky nechtějí. Tečka.


Neplánujte s ním hned život

Mám kamarádku, která je úžasná bytost, ale stále nemůže potkat toho pravého. Snad od maturity je jejím snem mít početnou rodinu – sama totiž pochází z pěti sourozenců. A i když je úspěšná manažerka v korporátní firmě, vidí se někde úplně jinde. Doma, obklopená dětmi, jedno dítě kojí, dalšímu vaří večeři, s třetím dělá úkoly. Při téhle představě se cítí šťastná. Problém ale je, že je pořád sama. Proč? Ve třiceti si řekla, že už nebude hrát s muži hry a bude s nimi jednat na rovinu, hned na prvním společném rande. A tak po otázce, kde pracuje, muže obvykle zaplaví informacemi o tom, jak ji její práce nenaplňuje a jak prahne po obrovské rodině, ve které od rána do večera poletují a pokřikují roztomilé děti. Ano, tušíte správně, většinou to protějšky odradí.

I když narazíte na muže, který je vyloženě rodinný typ, na první schůzku tohle téma nepatří. Riskujete, že se vaší touhy po dětech lekne a uteče dřív, než by dal vztahu vůbec šanci. Možná si pomyslí, že hledáte jen potencionálního otce svých potomků, že by ho čekaly roky vydělávání na rodinu, případně placení alimentů, kdyby to nevyšlo… Na téma společného založení rodiny je času dost, nejdřív zjistěte, jestli je člověk, který vás pozval na valentýnské rande, vůbec tím pravým.

Méně je více

Tohle zlaté pravidlo si vytesejte a zapamatujte. Platí všude a v případě prvního rande, kdy chcete udělat na muže dojem, se jím řiďte obzvlášť. Aplikujte ho u rozhodnutí týkajícího se vašeho outfitu na schůzku (hlubší výstřih, nebo střídmější?), zvoleného make-upu (kouřové stíny a rudá rtěnka, nebo jen decentní líčení?), výběru bot (dvanácticentimetrové štekle, nebo kozačky s nižším podpatkem?). Muži na ženách oceňují přirozenost a střídmost. A platí to i v případě popíjení alkoholu. Jedna dvě skleničky vína jsou tak akorát. Ale vyžunknout celou lahev, nebo si objednat dokonce štamprli něčeho ostrého na nervozitu, to nedělejte. Budete v jeho očích vypadat jako alkoholička, a to přece nechcete. A ještě jeden tip vám dám: mluvte méně a poslouchejte více. Nevyklopte mu na talíř hned celý svůj život, nechte si pro sebe některé momenty a detaily. Jednak muži nesnášejí, když ženy moc žvaní, jednak pro něj budete tajemnější a záhadnější a on bude mít mnohem větší chuť a motivaci poznat vás zase o kousek víc. Třeba hned na příštím rande.

Zdroj:

Magazín Kondice 02/2023