Společné ticho může být příjemné, ba dokonce i relaxační. Ale pouze tehdy, kdy trávíte čas s někým, koho dobře znáte. Pokud se ale chystáte na rande, trapné chvíle ticha jsou něco, z čeho máte pravděpodobně momentálně největší hrůzu.

Zdroj: Youtube

Nebojte se ale ničeho. Konverzace bude dokonale plynout, budete-li dodržovat tyto rady:

1. Klaďte otázky

Pokud budete pořád žvanit jenom o sobě, váš doprovod pravděpodobně nebude mít chuť vůbec mluvit, natož o sobě. Snažte se klást partnerovi otázky. Ptejte se na to, co vás doopravdy zajímá. Když totiž někomu kladete otázky, dáváte tím najevo svůj zájem a o to víc se vaše randíčko pak rozmluví. Zároveň se ale také nebojte mluvit i o sobě - partner by se vás na to měl nejlépe sám ptát!

2. Opravdu vnímejte

Tím, že vašeho společníka na prvním rande rozmluvíte, bohužel ještě nemáte vyhráno. Když vám někdo něco vypráví, vždy se ho snažte doopravdy vnímat, obzvláště pak na schůzce nebo rande! I když třeba partner mluví o něčem, čemu vůbec nerozumíte! Snažte se něčemu přiučit a berte ho vážně.

3. Vyhněte se kontroverzním tématům

Na prvním rande možná není třeba hned vytahovat politiku nebo kolik kdo vydělává. Snažte se vyhýbat tématům, které mohou přinášet rozepře a nesouhlas. Existuje mnoho zábavných a zajímavých témat, které nemusí hned přinést povzbuzení.

4. Vyprávějte příběhy a historky

Než na rande půjdete, připravte si nějaké zábavné příběhy z vašeho života, které můžete během schůzky vytáhnout. Můžete mluvit i o něčem, co vás baví, čeho byste chtěli dosáhnout, a klidně vytáhněte nějaké zajímavé fakty o vaší osobnosti.

5. Nebojte se trapnosti

Cringe může přijít kdykoliv a kdekoliv, neměli byste ho ovšem nechávat, aby vás trapnost zastavila od nových zážitků! Pokud přeci jen trapná chvilka ticha přijde, snažte se s ní vyváznout nějak humorně. Přeci jenom, jestli má být první rande dobré, mělo by ho provázet spoustu společného upřímného smíchu. Nebojte se tedy, na schůzku snů už jste připraveni!

Zdroje:

  • https://youthopia.sg/read/5-tips-to-break-the-awkward-silence-on-your-first-date/
  • https://www.datingadvice.com/advice/8-ways-to-avoid-awkward-silence-on-a-date