Většina mužů a možná i žen přeceňuje, jaká je průměrná velikost penisu. Výzkumný článek z roku 2020 uvádí, že většina mužů se domnívá, že průměrná délka ztopořeného penisu je něco přes 15 centimetrů. Ve skutečnosti je průměr menší. Vědci se domnívají, že se průměrná velikost penisu pravděpodobně pohybuje kolem 12-13 centimetrů, uvádí web Medical News Today. S tím, že v o ochablém stavu se jedná o délku okolo 8 centimetrů.

Zdroj: Youtube

Záleží na velikosti penisu?

Na rozdíl od řečí, které můžete slyšet v šatně nebo v médiích, větší penis není všechno. Velikost penisu není zdaleka tak důležitá, jak by se mohlo zdát. Ve skutečnosti větší penisy častěji vedou k bolesti a diskomfortu pro ženu při sexu. S tím je totiž spojené i větší riziko zranění a infekcí. A mluvíme nejen o délce, ale i obvodu. Ten by měl být v ideálním případě o něco menší, než má okurka.

Pokud jde o poskytování rozkoše, velikost s tím nemá nic společného. Stejně tak velikost penisu nemá vliv na výdrž nebo na plodnost.

To neznamená, že někteří lidé nedávají přednost většímu nebo menšímu, ale to je věc vnímané preference, něco jako ananas na pizze. Každému, co jeho jest.

Někteří muži se tak trochu spoléhají, že když mají velký penis, tak už není zapotřebí žádná dovednost a svět jim padne k nohám. Tak nepadne, protože rozkoš se u ženy nebude odvíjet od velikosti jejich chlouby, ale od způsobu, jak ho umí i s ostatními částmi těla používat.

A pak tu jsou muži, kteří se trápí kvůli malému penisu a kompenzují to přehnanou snahou, což ze sexu vycucne zábavu a stane se z toho celkem namáhavá seance. Společenský tlak a nerealistická očekávání mohou vést k pocitům nedostatečnosti a úzkosti. Je důležité rozpoznat, že sexuální sebevědomí a uspokojení nejsou určovány fyzickými atributy, ale spíše sebeakceptací a schopností navázat intimní a zdravý vztah.

A ve výsledku sexuální uspokojení pouze na velikosti penisu. Důležitější jsou faktory jako je vzájemná komunikace, emocionální pouto, sexuální kompatibilita a schopnost být vnímavý k potřebám a pohodě partnera.

Zdroj:Womenshealthmag,Výzkum, MedicalNewsToday, Studie