Anglický pojem 'going commando,' který znamená česky chodit naostro, pochází pravděpodobně z dob Vietnamské války. Nebylo to jen o tom, že vojáci potřebovali být okamžitě připraveni k boji a spodní prádlo by je zdržovalo. Bylo to i kvůli tomu, že často neměli možnost se dlouhé měsíce umýt. Tím, že nenosili spodní prádlo, chtěli zabránit nadměrnému pocení v oblasti genitálií a vzniku různých infekcí. Důvodů, proč nenosit spodní prádlo, je víc.

Zdroj: Youtube

1. Snížení rizika kvasinkové infekce

Candida, bakterie zodpovědná za kvasinkové infekce, si nejvíce užívá teplé a vlhké prostředí - kalhotky jsou tedy absolutně ideálním místem, pro vznik infekcí všeho druhu. Tím, že tedy alespoň čas od času nebudete nosit spodní prádlo, zabráníte pocení v oblasti genitálií a pravděpodobnost vzniku infekce se sníží.

2. Zabránění zápachu

Chození naostro zabraňuje nadměrnému pocení v oblasti genitálií. Díky tomu se nemusíte bát nepříjemného zápachu intimních partií. Pokud ale nemáte chuť rovnou chodit naostro, vždy noste pouze bavlněné prodyšné spodní prádlo.

3. Svobodná vulva

Kalhotky, obzvláště ty těsné a ze syntetických materiálů, se mohou třít o o kůži stydkých pysků, dráždit je, nebo je dokonce poranit. Tato kůže je pro naše intimní partie velmi důležitá, protože chrání naše genitálie před zraněním i zánětům.

4. Estetické důvody

Určitě znáte ten pocit, když máte skvěle padnoucí kalhoty ale na zadku je pod nimi vidět linie kalhotek. Můžete využít samozřejmě různé typy kalhotek, například tanga, ale řekněme si upřímně: Komu jsou tanga příjemná? Nejjednodušší řešení je tedy nevzít si kalhotky žádné.

5. Mužům se nezpomalí spermie

Muži by si neměli v zimě v autě ani příliš vyhřívat sedačky. Teplota varlat by totiž měla být ideálně nižší, než běžná teplota těla. Pokud tedy muži nosí příliš těsné spodní prádlo, varlata se mohou zapotit a zapařit. To později může vést k problémům s tvorbou spermií a tedy i plodností.

Abyste mohli správně využít výhod chození naostro, je důležité udržovat určitá pravidla:

  • Pokud nemáte spodní prádlo, nenoste příliš uplé kalhoty.
  • Častěji perte prádlo.
  • Nezkoušejte si nikdy v obchodě nové oblečení naostro.

Chcete-li chodit naostro, choďte, pokud ale ne, do ničeho se nenuťte. Chození bez spodního prádla je vaše svobodné rozhodnutí, a sami se rozhodněte, jestli vám to vyhovuje.

Zdroje: