Swingers je výraz z druhé poloviny dvacátého století, a jedná se o lidi, kteří svou sexualitu volně prožívají s různými partnery. Z tohoto důvodu pak swingers party pro spoustu lidí vyvolává pocit zapocené temné místnosti, ve kterém na sobě leží X lidí a každý spí s každým. Není tomu ale tak.

Swingers party jsou většinou ty nejluxusnější večírky se skvělým pitím a tematikou, často v honosných vilách s bazénem. A zároveň mají velmi přísná pravidla ohledně bezpečnosti a konsentu.

Zdroj: Youtube

Pouze ženy a páry?

Jestli je něco genderově nespravedlivé, mohou to být práve swingers party. V běžném provozu se totiž pánové na swingers večírek dostanou pouze v páru se ženou, a zaplatí hodně mastné vstupné. Samotný muž je na swingers vítán jen v určité dny s různou tématikou, a ještě musí předem poslat svou fotku a identifikovat se.

Naopak ženy mají většinou vstup zdarma, mohou přijít kdy chtějí i samy, a často mají zdarma i víno a nealko. Netvrdíme, že je to fér, je to ale údajně z důvodů bezpečnosti. Žádný majitel klubu pro dospělé nechce, aby se mu tam objevil sexuální deviant, který by mohl ublížit ostatním návštěvníkům. A sexuální devianti bývají dle statistik nejčastěji muži. Je ovšem důležité zmínit, že ne všichni muži jsou zlí a ne všechny ženy jsou bezpečné. Bezpečnost a souhlas jsou základními prioritami v těchto prostředích, bez ohledu na pohlaví jednotlivce.

Pokud jde o bezpečnost, účastníci swingers večírku samozřejmě musí vždy při večírku používat kondom - těch bývá ale v klubu vždy dostatek.

Co na sebe?

Některé luxusnější kluby mají daný přesný dresscode, některé swingers večírky jsou i tématické - nejčastěji například Hawaiská tématika, BDSM, maškarní, vintage, retro, nebo například lingerie party, kdy mají účastníci na sobě mít své nejlepší spodní prádlo. Seznam je nevyčerpatelný a swingers party je zajímavá i pro milovníky módy a kostýmů - hlavně tedy těch sexy.

Sex ve výstavní skříni

Nepředstavujte, že se na swingers večírcích souloží úplně všude. Není to vyloženě zakázané, máte-li ale raději na hrátky větší soukromí, jsou tam buď uzamykatelné ložnice nebo kabinky s postelí. Určitě ale můžete narazit i na to, že někdo bude prožívat sex s partnerem i ve společných místnostech, připravte se tedy i na to.

Předmětem swingers party není nutně sex. Jde o dobré pití, uvolněnou atmosféru, krásné kostýmy a sexy náladu. Kladou se zde velmi vysoké nároky na etiketu slušnost - alespoň tedy tu lidskou...

Součástí většiny swingers klubů je i wellness, výřivka, sauna či možnost masáží. Cílem návštěvy klubů pro dospělé tedy není přijít, osouložit co největší číslo partnerů a odejít. Tyto kluby návštěvníkům nabízí tu nejzábavnější formu relaxace, ve které se zhlédne kdejaký pár. Jde o mnohem více než jen sex - je to také o sociální interakci, relaxaci, zábavě a možnosti vyjádřit svou sexualitu v bezpečném a souhlasem řízeném prostředí.

Zdroje: