Ledová města

Praha, Brno, Plzeň, České Budějovice a Karviná – to jsou města, která pořádají akci zaměřenou na poznávání památek a historie se slevou nebo i zcela zdarma. Určená je pro všechny dětské skupiny a rodiny. V Praze se můžete se slevovou kartou vypravit třeba na Pražský hrad, do Národního muzea, do Muzea Policie ČR, na Staroměstskou radnici, do Síně slávy českého fotbalu, do Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK, Galerie Tančícího domu, do Muzea Karla Zemana a tak dále. Na webové stránce https://ledovamesta.pionyr.cz/ najdete informace o tom, kde získat zdarma Ledové karty.

Aquacentrum v Hradci Králové

Venku je nevlídno, tak proč si nevzít plavky a nejít si zaplavat a vyřádit se na desítky vodních atrakcí? Akci pro malé i větší školáky přichystalo například aquacentrum v Hradci. Děti do deseti let, které u pokladny aquacentra od pátku 3. 2. do neděle 5. 2. 2023 ukážou svá vysvědčení, na němž nebude horší známka než trojka, mají v těchto dnech vstup do aquacentra zdarma. Nutný je pouze doprovod rodičů.


Zoo Tábor se zlevněným vstupem

Návštěvu zoo děti milují za každého počasí, nejenom na jaře a v létě! Zvířátka prostě táhnou. Jestli to nemáte daleko do jižních Čech, navštivte zoo v Táboře, kde je aktuálně přes 300 zvířat a nezapomeňte si s sebou vzít vysvědčení. Každé dítě, které na pokladně ukáže vysvědčení s vyznamenáním, bude mít totiž vstup s 20% slevou. Šikulové a šikulky, kteří dostanou samé jedničky, pak mají vstup dokonce s 50% slevou.


Koně v Kladrubech

O pololetních prázdninách se Národní hřebčín Kladruby nad Labem tradičně otevře návštěvníkům. Vydat se můžete na komentovanou prohlídku stájí, císařského zámku a expozice historických kočárů, saní a postrojů. Ve Slatiňanech vás zase čeká prohlídka hřebčína se stájemi vraníků, kočárovnou a knížecí sedlovnou Auerspergů. Pro děti bude v obou hřebčínech připravený soubor zábavných starokladrubských rébusů, hádanek a kvízů. V Kladrubech nad Labem si budou moct děti ve výtvarné dílně navíc vytvořit vlastní suvenýr. Každý školák, který přinese vysvědčení se samými jedničkami nebo vyznamenáním, získá za odměnu vstup na jednu z prohlídek zdarma!

Dětské hřiště Holyně

Místo, kde se děti všech věkových kategorií mohou vyřádit zdarma, je v pražské části Holyně, hned u stejnojmenné tramvajové zastávky. Najdete tam mimo jiné bagr, trampolínu, lanové centrum, klouzačky, houpačky nebo velké pexeso s dopravními značkami. U hřiště je pak rozlehlý park, kde se můžete i s dětmi projet na kole nebo koloběžce.

Zima v Peci pod Sněžkou

Využijte toho, že je na horách sníh a vyrazte s celou rodinou na lyžovačku, třeba do Krkonoš. V okolí střediska Pece pod Sněžkou můžete i s dětmi podnikat celou řadu akcí. Děti budou nadšené z Relax parku, kde je k dispozici hřiště pro nejmenší, bobová dráha a Lemúrie – lanová centra, různé tobogány a skluzavky. V sousední Velké Úpě pak přímo na kopci najdete Herní krajinu Pecka s lanovými stezkami a prolézačkami. Najdete tu třeba 15 metrů dlouhou dřevěnou sochu rysa, jehož chřtánem můžete procházet, nebo 9 metrů vysoké paroží jelena, které slouží jako vyhlídka. Naučná stezka pod korunami stromů vás zase provede několika čapími hnízdy.

Rozhledna v Jizerkách

V Jizerských horách si užijete spoustu zábavy, i když nepatříte mezi lyžaře. Stačí vyrazit na rozhlednu Královka nebo na dvoukilometrovou Mravenčí stezku, kde narazíte na 15 dřevěných soch, které znázorňují zvířata žijící Jizerkách. Před rozhlednou je upravené a velké dětské hřiště, kde se můžou děti vyřádit, zatímco vy budete odpočívat na lavičce. Z rozhledny je navíc krásný výhled na okolní krajinu - Jizerské hory, Krkonoše, Německo i Polsko.

Superland

V deštivém a nevlídném počasí je návštěva zábavního parku sázkou na jistotu. Děti se tu zabaví na lezecké stěně, ve střelnici, sklouznou se na toboganu, projedou se na lanovce, zaskáčou si na skákací věži a pohrají ve spoustě hracích koutků. Pro batolata je tu dětská zóna a rodiče si mohou odpočinout u kávy v restauraci. Herna se nachází v OC Nové Butovice. Mezi další velké herny v Praze patří ještě Koala Café v Hostivaři, Tanzania Park v Horních Měcholupech, Majaland u letiště Václava Havla nebo Funpark Žirafa v Čestlicích. Vstupné je sice v řádech stokorun, v zábavních parcích ale můžete strávit neomezený čas.

Pohádkové postavy na Starých Hradech

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady, který leží v okrese Jičín, je plný pohádkových postav, kouzel a draků. Najdete tu Dračí královskou komnatu, Zámecké pohádkové sklepení, Hradní pohádkovou půdu, Zdravosvět a Dračí království. Od pátku do neděle si hrad připravil akci pro rodiny s dětmi! Pokud donesete ukázat pololetní vysvědčení, dostanete odměnu čaroděje Archibalda I. Od 3. února tu budou také ochutnávky čokolády a kvalitních starohradských vín a medoviny.


Muzeum oblíbené stavebnice

Vraťte se také do dětství a objevte kouzlo barevných kostek, které zná celý svět. Muzeum lega má v České republice už pět poboček, na kterých najdete na ploše více než 1000 m² největší soukromou sbírku lega na světě. Možná víte, že kolébkou stavebnice LEGO® je Dánsko. Jak je tedy možné, že největší sbírku na světě nenajdete tam, ale právě u nás? Za vším stojí jeden muž a jeho nezkrotná vášeň pro barevné kostičky. Raritami Muzea lega v Kutné Hoře jsou ojedinělé modely kutnohorských památek – kostnice a chrámu sv. Barbory. Poděbradské Muzeum Lega, nejmladší ze všech poboček, má zase pro své návštěvníky přichystaných více než 3000 exponátů.

Zdroje:


https://www.praha13.cz/Kam-o-pololetnich-prazdninach.html

https://www.kudyznudy.cz/

https://muzeumlega.cz/muzeum/podebrady

https://ledovamesta.pionyr.cz/

https://www.starehrady.cz/zpravodaj-cokoladova-zima-s-vinem-a-pohadkou-detail-456